Bez medalu i awansu do półfinału

16:54, 22.02.2020 D.D. Aktualizacja: 16:56, 22.02.2020

Niewiele zabrakło zawodniczkom Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Rumi, aby znaleźć się na podium powiatowej licealiady w futsalu dziewcząt.

W hali sportowej Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Rumi odbyła się Powiatowa Licealiada w Futsalu dziewcząt. Turniej cieszył się olbrzymim zainteresowaniem i stał na bardzo wysokim poziomie. W rywalizacji wzięło udział ponad 70 zawodniczek.

Zwycięzcą turnieju została drużyna Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Wejherowie, która bezapelacyjnie wygrała wszystkie spotkania. Mistrzynie zagrały w składzie: Wiktoria Szulc, Kamila Zaklikowska, Ewelina Barra, Angelika Brzeska, Joanna Lezner, Nikola Siecha, Agata Smolińska, Julia Damps i Julia Hebel, a opiekunem drużyny byłTomasz Kotwica. Poszczególne mecze przyniosły sporo emocji.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonał dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo–Wychowawczych w Wejherowie Andrzej Byczkowski. Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone medalami oraz dyplomami, które wręczali wicedyrektor Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Rumi Joanna Brakowska oraz referent ds. sportu i imprez sportowych w PZPOW w Wejherowie Bartłomiej Woźniak.

W klasyfikacji końcowej Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Rumi znalazł się na piątym miejscu a Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Rumi na siódmej pozycji. Wicemistrzami zawodów zostały dziewczęta z Powiatowego Zespołu Szkół nr 3 w Wejherowie. Trzecie miejsce zajął Powiatowy Zespół Szkół nr 4 w Wejherowie, czwarte miejsce Niepubliczna Szkoła Rzemiosła w Wejherowie, a szóste miejsce Powiatowy Zespół Szkół w Redzie.

Organizatorami zawodów byli Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie oraz Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Rumi.