Czy Żółto-Czarni wyszarpią punkty Bytovii Bytów?

15:05, 06.06.2020 M.M Aktualizacja: 15:26, 06.06.2020

Żółto-Czarni byli o włos od zdobycia punktu w środowym spotkaniu z Pogonią Siedlce. Niewykorzystany rzut karny w ostatnich minutach pojedynku sprawił, że podopieczni Łukasza Kowalskiego zanotowali szesnastą porażkę w tym sezonie. Okazja do rehabilitacji nadejdzie w najbliższą niedzielę. Rywalem Gryfa będzie Bytovia Bytów. Która z drużyn wyjdzie zwycięsko z Derbów Kaszub?

Choć powrót po pauzie spowodowanej stanem epidemii nie przyniósł zdobyczy punktowych, to trener Kowalski może być zadowolony z postawy swojej ekipy. Żółto-Czarni mieli kilka dobrych momentów w starciu z Pogonią Siedlce. W pierwszych minutach spotkania wykorzystali chaos w defensywie rywali i błyskawicznie zdobyli bramkę, zaś na początku drugiej połowy zaskakiwali dobrą organizacją gry obronnej oraz płynnymi przejściami do kontrataku. Tego rodzaju strategia przyniosła oczekiwane skutki w postaci odzyskania kontroli w środku pola i zdobycia bramki kontaktowej. Na uwagę zasługują przede wszystkim młodzi piłkarze, którzy zasilili szeregi pierwszej drużyny w zimowej przerwie. Czy dopływ świeżej krwi daje nadzieje na wywiezienie punktów z Bytowa?

Może być trudno, ponieważ Bytovia pokazała się z doskonałej strony w ostatniej serii gier zwyciężając ze Zniczem Pruszków 2:0. Rezultat tego spotkania otworzył najlepszy snajper bytowskiej drużyny – Karol Czubak, który ma na swoim koncie 11 goli. Bytowski napastnik znalazł patent na defensywę Żółto-Czarnych już jesienią, gdy po znakomitej akcji indywidualnej pokonał Wiesława Ferrę. Remis we wrześniowym spotkaniu uratował Mateusz Majewski, który w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry zanotował trafienie z rzutu karnego.

Bytovia Bytów po 23. seriach gier plasuje się na 6. lokacie. Zgromadziła na swoim koncie 36 punków, co daje jej realne szanse na baraż decydujący o awansie do pierwszej ligi. Spotkanie z Gryfem Wejherowo może decydować o układzie sił w środkowej części tabeli. Mecz w Bytowie rozpocznie się o godzinie 18.00. Transmisję można obejrzeć w systemie PPV na stronie internetowej www.tvcom.pl.