Gryf Wejherowo zremisował z Jarotą Jarocin 1-1

11:45, 28.03.2021 K.C Aktualizacja: 12:30, 28.03.2021

W ostatnim meczu fazy zasadniczej sezonu 2020/2021 III ligi (grupa II) WKS Gryf Wejherowo zremisował z Jarotą Jarocin 1-1. Bramkę z rzutu karnego dla Gryfa zdobył Karol Baranowski. Sytuacja w tabeli nie napawa optymizmem, jednak trzeba wierzyć  i walczyć o utrzymanie. Wszystko teraz w nogach i głowach zawodników!

W ostatniej, 21. kolejce fazy zasadniczej sezonu Gryf Wejherowo udał się do Jarocina na spotkanie z tamtejszą Jarotą. Gospodarze objęli prowadzenie w 29 minucie za sprawą trafienia Krzysztofa Bartoszaka. Goście z Wejherowa odpowiedzieli bramką z rzutu karnego - w 57 minucie z wapna strzelił Karol Baranowski, trafiając w seniorskiej drużynie Gryfa po raz pierwszy.

Przed zawodnikami i sztabem bardzo trudny okres. Gryf zajmując 19 miejsce w tabeli z dorobkiem 21 punktów bronić się będzie przed spadkiem. Do bezpiecznego 15 miejsca traci obecnie 5 oczek.

Tabela została podzielona na grupę mistrzowską, w skład której wchodzi 8 zespołów oraz grupę spadkową, w której o utrzymanie walczyć będzie 14 drużyn. Pierwsze osiem zespołów zagra systemem mecz i rewanż. Drużyny od miejsca 9 w dół spotkają się ze sobą tylko raz.