Mieszkaniec Rumi wśród najlepszych kierowców kartingowych w kraju

15:00, 06.05.2021 R.L
Skomentuj Fot. rumia.eu Fot. rumia.eu

Na olsztyńskim torze Kormoran 25 kwietnia odbyło się Grand Prix Polski Juniorów w Kartingu Halowym. Na starcie stanęli zawodnicy z całej Polski, którzy wzięli udział w kwalifikacjach i wyścigach eliminacyjnych. Drugie miejsce zajął 11-letni mieszkaniec Rumi.

Finał dla najlepszych 6 zawodników składał się z trzech punktowanych wyścigów, odbywających się na różnym dystansie i poprzedzonych sesjami Super Pole. Walka była wyrównana i zacięta, trzech zawodników zakończyło wyścigi finałowe z tą samą liczbą punktów. O miejscach na podium zadecydowała liczba zwycięstw w poszczególnych wyścigach oraz czasy z kwalifikacji. Zwycięzcą Pucharu Polski Juniorów w Kartingu Halowym został Jakub Budziszewski, i to właśnie do niego trafiła nagroda główna od ROK CUP Poland w postaci całodniowych testów w zespole AMO Racing Team wyczynowym gokartem. Drugie miejsce zajął rumianin Ziemowit „Ziemo” Werra, a trzecie miejsce Igor Stępka. Ziemowit był najmłodszym uczestnikiem rywalizacji – rumianin ma zaledwie 11 lat, a kategoria przeznaczona jest dla kierowców do lat 16.