Bramka Leske i remis Gryfa Wejherowo

13:00, 13.09.2021 M.F
Skomentuj fot. WKS Gryf Wejherowo fot. WKS Gryf Wejherowo

Piłkarze żółto-czarnych podzielili się punktami z graczami z Pruszcza Gdańskiego. W 6. kolejce IV ligi WKS Gryf Wejherowo przed własną publicznością zremisował z Czarnymi 1:1. Gorzej poszło Orkanowi Rumia i Wikędowi Luzino, którzy na wyjazdach musieli uznać wyższość zespołów gospodarzy. Z kolei w III lidze w 8. kolejce Stolem Gniewino zdobył punkt w meczu z KP Starogard Gdański.

Gryfici po porażce w poprzedniej kolejce w Kościerzynie z miejscową Kaszubią (2:3) chcieli się odkuć w spotkaniu przed własną publicznością. Patrząc w tabelę przed meczem Gryfa z Czarnymi można byłoby obstawiać remis. Wejherowianie w trwającym sezonie IV ligi nie przegrali jeszcze na Wzgórzu Wolności, a zespół z Pruszcza Gdańskiego nie opuszczał nadal murawy boiska rywali na przysłowiowej „tarczy”.

Sobotnie, 11 września, spotkanie dobrze rozpoczęło się dla podopiecznych trenera Grzegorza Lisewskiego. W pierwszej połowie na prowadzenie gryfitów wyprowadził Maciej Leske. Leske do kadry Gryfa dołączył w minionym letnim okienku transferowym. Zawodnik pierwsze kroki rozpoczynał w wejherowskiej drużynie, a ostatnio występował w Błyskawicy Reda Rekowo, dla której w V lidze strzelił 27 bramek.

Jednak WKS długo nie cieszył się z prowadzenia. W 22. minucie do wyrównania doprowadził Kacper Redecki i takim wynikiem zakończył się mecz. W ligowej tabeli na 11. miejscu z 8. punktami są Czarni, a dwie lokaty niżej Gryf z 7 „oczkami”. W najbliższą sobotę, na wyjeździe, żółto-czarni zmierzą się z zespołem z czołówki Gromem Nowy Staw.

Gorzej minioną kolejkę w IV lidze wspominać będą zawodnicy Orkana Rumia i Wikędu Luzino. Zarówno zawodnicy grający pod batutą trenera Jarosława Formelli i Macieja Plińskiego musieli w wyjazdowych spotkaniach uznać wyższość rywali. Orkan przegrał z Jaguarem Gdańsk 1:3. Rumianom, jak widać, nie służą rywale z Gdańska, bo w 3. kolejce również Orkan przegrał z zespołem ze stolicy województwa pomorskiego. Gedania w Rumi ograła beniaminka 4:0.

Natomiast z Sycewic bez punktów wrócił Wikęd Luzino, który przegrał z miejscową Spartą 0:1. Zarówno Orkan, jak i Wikęd zajmują miejsca w dolnej połowie tabeli. 18 września luzińska drużyna podejmie Arkę II Gdynia (początek meczu o godz. 16), a Orkan zagra z Chojniczanką II Chojnice (19 września, godz. 12).

W 8. kolejce III ligi bohaterem Stolema Gniewino w spotkaniu z KP Starogard Gdańsku był Mikołaj Hofman. Od 17 minuty w Starogardzie Gdańskim gospodarze prowadzili po golu Michała Wohlerta. Gniewinianie wyrównali w 77. min. wykorzystując rzut karny. Kolejny mecz Stolem zagra u siebie 18 września o godz. 16.30 z Unią Janikowo.