Mamy medal w Pucharze Świata

15:49, 22.09.2021 M.F Aktualizacja: 11:41, 23.09.2021
Skomentuj fot. Zuzia Kalbarczyk FB fot. Zuzia Kalbarczyk FB

W rozegranym w Budapeszcie Pucharze Świata w kickboxingu zwyciężyła wychowanka z Luzina.

Zdobyła srebrny medal seniorek w formule full contact do 60 kg, trenowała pod opieką wejherowianina Rafała Karcza i wygrała walkę półfinałową z Norweżką. Mowa tu oczywiście o Zuzannie Kalbarczyk.

W finale niestety przegrała z inną Norweżką, a w całych zawodach uczestniczyło aż 3000 osób.

W tym samym czasie, w Kartuzach odbyły się Mistrzostwa Polski w kickboxingu formuły kick-light juniorów i seniorów. Na mistrzostwach tytuł obroniła po raz drugi i Mistrzynią Polski seniorek po raz trzeci z rzędu została Paulina Stenka z GOSRiT Luzino w wadze do 70 kg.

Dzięki zwycięstwom w Polsce oraz za granicą dziewczyny zapewniły sobie miejsce w seniorskiej Reprezentacji Kraju na zbliżające się w październiku Mistrzostwa Świata w Lido di Jesolo we Włoszech. Paulina będzie reprezentować Polskę na macie (kick-light), zaś Zuzia w ringu (full contact).

Szkoła kickboxingu z Wejherowa i Luzina wciąż prowadzi nabór na treningi dzieci już od lat 4. Więcej informacji: www.sportwejherowo.pl Kickboxing jest dyscypliną olimpijską (uznaną przez MKOL). Zadebiutuje podczas Europejskich Igrzysk, które odbędą się w Polsce, zaś czekamy na debiut tej dyscypliny w Igrzyskach Olimpijskich.

źródło: wejherowo.pl