Tytani lepsi od lidera o bramkę. Z własną publicznością pożegnali się zwycięstwem

11:50, 25.04.2022 . Aktualizacja: 10:30, 27.04.2022
Skomentuj fot. Tytani Wejherowo/fb fot. Tytani Wejherowo/fb

Szczypiorniści Tytanów Wejherowo pokonali lidera tabeli I ligi w grupie A KS Sokół Kościerzyna 30:29. To był ostatni mecz wejherowian przed własną publicznością w tym sezonie rozgrywkowym.

Nasza liga wygląda tak, że możemy wygrać z każdym przeciwnikiem. Z Sokołem też nam nieźle szło w poprzedniej rundzie i tylko pech sprawił, że przegraliśmy to spotkanie. Teraz mamy szansę zrewanżować się rywalom tylko musimy zagrać na bardzo dobrej skuteczności – mówił przed tym spotkaniem Konrad Rompa, jeden z zawodników Tytanów.

Rompa sam przyłożył się do zwycięstwa wejherowian w meczu kończącym 19. serię w I lidze w grupie A. Szczypiornista trzykrotnie znalazł sposób na pokonanie bramkarza KS Sokoła Kościerzyna. Chociaż ostateczny rezultat meczu był korzystny dla Tytanów, to praktycznie przez całą pierwszą połowę gospodarze musieli gonić wynik. Szczypiorniści Sokoła pierwsi zdobyli bramkę i aż do 30. minuty nie pozwolili wejherowianom wyjść na prowadzenie. W ostatnich sekundach Tytani doprowadzili do remisu 14:14, a następnie odskoczyli na 15:14.

Pierwsza część drugiej połowy była ze wskazaniem dla Tytanów, którzy starali się utrzymać prowadzenie. Jednak w 50 min. bliżej wygranej było goście, którzy 25:24. I ponownie walka trwała do ostatnich sekund. W 60. minucie na tablicy mieliśmy wynik 29:28 dla Tytanów, następnie 29:29, ale ostatnie słowo należało do miejscowych, którzy zdobyli bramkę na 30:29 i zainkasowali komplet punktów.

Przed Tytanami, zajmujących 4. miejsce, pozostały dwa ostatnie wyjazdowe mecze.