Zamknij
REKLAMA

Sukces na Ogólnopolskich Drużynowych Biegach Przełajowych

10:22, 12.05.2022 | M. F.
Skomentuj fot. Joanna Syska
REKLAMA

Do finałów dostały się drużyny z naszego powiatu, zajmując wysokie miejsca w rankingu ogólnopolskim. Zawody odbywały się w Aleksandrowie Łódzkim.

Pogoda bardzo dopisała, słońce tylko podgrzewało atmosferę. Trasa jaką przygotowano dla zawodników była kręta z podbiegami i różnoraką nawierzchnią, jednak każdy uczestnik dał z siebie wszystko.

W kategorii Igrzysk Dziewcząt w rocznikach 2009/2010 wystartowały uczennice z SP Bolszewo. Po zaciekłej rywalizacji już od startu udało im się wywalczyć VI miejsce w klasyfikacji ogólnopolskiej swojego rocznika.

Na linii startu ok. 100 zawodniczek, tych najlepszych w Polsce, a wśród nich zdolne i waleczne dziewczynki z SP Bolszewo. Trasa jak na przełaje, kręta z podbiegami. Jednym słowem wymagająca. Dziewczynki dobiegły do mety i padły, było widać, że serce zostawiły na trasie. Długo trwało za nim doszły do siebie. Wracamy z Aleksandrowa Łódzkiego w przekonaniu, że jest to olbrzymi sukces naszych biegaczek. W imieniu drużyny jeszcze raz dziękujemy za pomoc finansową Gminie Wejherowo i naszej szkole, bez której by nas tu nie było. - informuje Pani Joanna Syska, trenerka zawodniczek i nauczycielka wf w SP w Bolszewie.

Pierwsze miejsce natomiast w klasyfikacji Licealiada Chłopców zajęła drużyna z PZS nr 4 w Wejherowie w rankingu ogólnopolskim. Drużyna z „Samochodówki” wystąpiła w składzie: Jakub Godlewski, Igor Wiczkowski, Mikołaj Formella, Łukasz Stolz, Maciej Gawiński, Konrad Stawiski i Antoni Kubacki.

Dziewczyny z SP Bolszewo wystartowały w składzie: Martyna Budnik, Natalia Kobiela, Anna Kożyczkowska, Hanna Śpiewak, Zuzanna Ustarbowska, Nikola Weichbrodt i Julia Kielińska.

fot. Joanna Syska

fot. PZS nr 4 w Wejherowie

(M. F.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%