Minimalna porażka Tytanów na zakończenie sezonu

11:00, 16.05.2022 . Aktualizacja: 11:00, 16.05.2022
Skomentuj fot. Tytani Wejherowo/fb fot. Tytani Wejherowo/fb

W ostatniej kolejce sezonu 2021/2022 w I lidze w grupie A Tytani Wejherowo musieli uznać wyższość swoich rywali. Na wyjeździe podopieczni trenera Roberta Wicona przegrali różnicą jednej bramki z SMS ZPRP II Kwidzyn 34:35. Wynik nie miał już wpływu na pozycję Tytanów w tabeli.

Tak naprawdę wszystko jest już wyjaśnione w tabeli. Mamy czwarte miejsce i nic tego nie zmieni. Będę chciał w tym spotkaniu dać szansę pogrania zawodnikom którzy mniej grali w tym sezonie i liczę na ich dobry występ – zapowiadał przed spotkaniem z SMS ZPRP II Kwidzyn Robert Wicon, trener Tytanów Wejherowo.

Na mecz przeciwko zespołowi z Kwidzyna szkoleniowiec wejherowian zabrał ze sobą: Damiana Nowosada, Sławomira Jurkiewicza, Wiktora Klamana, Tomasza Bartosia, Jakuba Wicona, Norberta Wejhera, Mikołaja Sałatę, Radosława Sałatę, Oskara Szafrańskiego, Konrada Rompę, Alexa Pałkowskiego, Jakuba Pohnke i Szymona Cholchę.

Patrząc na wynik spotkanie było wyrównane. W pierwszej połowie rezultat oscylował wokół remisu. Raz na prowadzenie wychodzili gospodarze, a innym razem Tytani. Ostatecznie na przerwę z zaliczką dwóch bramek schodzili szczypiorniści SMS. Po zmianie stron wejherowianom udało się tylko trzy razy doprowadzić do remisu w 54. min. (30:30), w 58. min. (33:33) i w 59 min. (34:34). Po syrenie kończącej mecz jednak powody do radości mieli gospodarze wygrywając 35:34.

W końcowej klasyfikacji Tytani Wejherowo zajęli wspomniane 4. miejsce. Zwycięzcą ligi został KS Sokół Kościerzyna.