Tytuł Mistrza w grze pojedynczej

09:05, 12.07.2022 . Aktualizacja: 12:38, 12.07.2022
Skomentuj fot. UM Wejherowo fot. UM Wejherowo

Wejherowianin po raz drugi zdobył złoto na Mistrzostwach Polski juniorów w tenisie ziemnym. Udało mu się też wywalczyć tytuł wicemistrza w grze podwójnej.

Maciej Kos z KT BAT Gdańsk w finale pokonał Gabriela Matuszewsiego z Olsztyna, reprezentującego CKT Grodzisk Mazowiecki, 6:4 i 6:0 w grze pojedynczej. Początek spotkania należał do Matuszewkiego, który wysunął się na prowadzenie 2:4 jednak Kos rozgryzł przeciwnika i zdecydowanie sięgał po kolejne punkty, rozstrzygając pierwszego seta na swoja korzyść. W drugim secie Kos wygrał z Matuszewskim bez straty gema.

- Początek był bardzo wyrównany i intensywny, ale kiedy udało mi się odrobić stratę w pierwszym secie, to rywal trochę odpuścił, a ja przycisnąłem. Mówiąc krótko: odblokowałem się i mój forhend zaczął zdecydowanie lepiej funkcjonować – mówił po finale Maciej Kos.

W finale gry podwójnej Maciej Kos występując wspólnie z Kacprem Szymkowiakiem (Krzycki KT Wrocław) ulegli parze Piotr Czaczkowski (KT Stawiguda)–Gabriel Matuszewski (CKT Grodzisk Maz.) 6:4, 3:6 (5-10).

Złoto w singlu i srebro w deblu Mistrzostw Polski juniorów do lat 18. w tenisie, to wielki sukces Macieja Kosa.

Źródło: UM Wejherowo