Zamknij
REKLAMA

Ziemowit Werra czołowym zawodnikiem w kartingu halowym

12.05, 15.11.2022 .
Skomentuj fot. UM Rumia
REKLAMA

Uczeń rumskiej podstawówki po raz kolejny odnosi wielkie sukcesy. Tym razem wziął udział w międzynarodowych zawodach, które odbyły się na Słowacji.

12-letni Ziemowit po serii wygranych wyścigów w maratonie wspiął się na pierwsze miejsce światowego rankingu Sodi W Series. Maraton w słowackiej Kart One Arena trwał od 5 do 6 listopada i został poprzedzony dwudniowymi treningami. Ostatecznie w zawodach wzięło udział 35 kierowców z 6 krajów, a walka o podium toczyła się do ostatnich okrążeń. Ziemowit Werra pięciokrotnie siadał za kierownicą i za każdym razem odnosił zwycięstwo – raz wspólnie z trenerem Dawidem Chartem podczas 4-godzinnego seniorskiego wyścigu drużynowego.

– Kwalifikacje do pierwszego wyścigu pojechałem najszybciej. Sam wyścig też udało się pojechać bezbłędnie i na mecie byłem pierwszy. Potem kolejne kwalifikacje i znowu P1 (pierwsza pozycja na torze – przyp. red.). Drugi wyścig również od startu do mety jechałem na pierwszej pozycji i po raz drugi udało mi się wygrać. Następnie wspólnie z trenerem Dawidem wzięliśmy udział w 4-godzinnym Endurance w międzynarodowym towarzystwie. Kwalifikacje były bardzo udane i do wyścigu startowaliśmy z P2 (druga pozycja na torze – przyp. red). Przez pierwsze półtorej godziny jechaliśmy cały czas na P2, kontrolując wyścig. Utrzymując bardzo dobre tempo, wyszliśmy na prowadzenie i z bezpieczną przewagą dojechaliśmy spokojnie do mety, wygrywając całe zawody. Przy okazji udało mi się wykręcić najlepszy czas całego wyścigu, więc jestem tym bardziej szczęśliwy – relacjonuje Ziemowit Werra. – A w niedzielę od rana kolejne dwa wyścigi juniorów, tym razem w przeciwnym kierunku, tak zwany rewers. Kwalifikacje pozwoliły mi na start po raz kolejny z P1. Tym razem już po dobrym starcie udało mi się odjechać od reszty stawki, gdzie za moimi plecami trwała walka o podium, i powiększając przewagę, dojechałem niezagrożony do mety. Ostatni wyścig miał bardzo podobny przebieg i ponownie stanąłem na najwyższym stopniu podium – podsumowuje zawody rumianin.

źródło: UM Rumia

Więcej o sukcesach młodego mistrza można przeczytać na naszym portalu i fb.

fot. UM Rumia

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%