Mistrzostwa Kaszub Kobiet rozegrane!

13:30, 31.01.2023 KL
Fot: GOSRiT Luzino Fot: GOSRiT Luzino

W sobotę 28 stycznia 2023 r. na terenie hali GOSRiT Luzino rozegrano Mistrzostwa Kaszub Kobiet. O Puchar Prezesa LZS rywalizowało 10 drużyn z 4 województw. Najlepszą drużyną turnieju okazały się piłkarki Lechii Gdańsk.

W tym roku odbyła się już XII edycja turniejów z cyklu Kaszub Cup, które zostały objęte patronatem honorowym przez: Mieczysław Struk- Marszałek Województwa Pomorskiego, Dariusz Drelich- Wojewoda Pomorski, Jarosław Wejer Wójt Gminy Luzino, Gabriela Lisius Starosta Powiatu Wejherowskiego, Radosław Michalski- prezes Pomorskiego ZPN, Piotr Klecha, prezes Pomorskiego LZS oraz Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk, Posłowie na Sejm RP, Henryka Krzywonos – Strycharska i Kacper Płażyński, którzy ufundowali nagrody dla uczestników cyklu.

Organizatorami tegorocznego cyklu turniejów są: GOSRiT Luzino, Kaszubskie Towarzystwo Sportowo - Kulturalne, Akademia Piłkarska Karol Piątek i Wikęd Luzino przy współpracy z Pomorskie Zrzeszenie LZS. O Puchar Prezesa LZS rywalizowało 10 drużyn z 4 województw. Po ponad 5 godzinach zmagań najlepszą drużyną turnieju okazały się piłkarki Lechii Gdańsk, które w finale pokonały AWL Wrocław po serii rzutów karnych. Z kolei gospodarze imprezy zajęli trzecie miejsce.