Zamknij
REKLAMA

Konkurs dla teatrów i twórców

12:00, 12.03.2018 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj
Krzysztof Winciorek

Letni Festiwal "Pociąg do Miasta" otwiera się na gości. W drodze konkursu wyłoni 3 twórców lub grupy offowe, które na przełomie lipca i sierpnia wystąpią przed gdyńską publicznością na IV edycji festiwalu.

Letni Festiwal teatralny na stałe wpisał się do kalendarza wakacyjnych imprez w Gdyni i z roku na rok przyciąga coraz większe rzesze miłośników sztuki. Sukces tego przedsięwzięcia skłonił organizatorów do tego, by powtórzyć je w rozszerzonej formule. Tym razem otworzy się na gości z innych teatrów offowych i nada festiwalowi hasło przewodnie „Stacja Niepodległa”. Poza spektaklami z repertuaru Teatru Gdynia Główna, w drodze ogólnopolskiego konkursu wyłoni 3 przedstawienia grane na deskach teatrów całej Polski, które gościnnie wystąpią przed gdyńską publicznością. Pozwoli to mieszkańcom na zapoznanie się z twórcami, ideami we współczesnym teatrze, poznanie różnych estetyk, a tym samym da lokalnej publiczności możliwość kontaktu z bieżącym życiem teatralnym i trendami nie tylko w Trójmieście.

W związku z rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę, festiwal po raz pierwszy zyska przyświecające mu hasło przewodnie „Stacja Niepodległa”. Na czas trwania festiwalu Gdynia stanie się miejscem prezentacji spektakli teatralnych i przestrzenią wolnej wymiany poglądów i dyskusji na tematy związane ze współczesnością. Celem jest doprowadzenie do spotkania artystów teatru, konfrontacja języków, stylów, estetyk i tematów ciągle jeszcze podzielonej Polski. Na zgłoszenia czekają do 30 kwietnia.

REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone