Zamknij
REKLAMA

Szansa na 100 tys. zł dla teatru

12:00, 14.05.2018 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj
K.Winciorek

Teatr Gdynia Główna drugi rok z rzędu w finale LECHSTARTERA wśród finałowej dwudziestki. Jest szansa na 100.000 zł dla Gdyni od Leszka Chmielewskiego na zakup profesjonalnego sprzętu technicznego, niezbędnego do realizacji przedstawień w ramach festiwalu.. Od 6 kwietnia do 17 maja głosujmy codziennie na projekt „Pociąg do Miasta – IV Letni Festiwal Teatralny w Gdyni” Teatru Gdynia Główna w programie LECHSTARTER.

Konkurs Lechstarter 2018 ma na celu wsparcie projektów, dzięki którym można odnawiać przestrzeń publiczną, wypełniać życiem niezagospodarowane przestrzenie, tworzyć miejsca spotkań dla mieszkańców. W tę koncepcję idealnie wpisuje się projekt „Pociąg do Miasta – IV Letni Festiwal Teatralny w Gdyni” zgłoszony przez Teatr Gdynia Główna. Organizowany od 2015 roku Letni Festiwal teatralny POCIĄG DO MIASTA na stałe wpisał się do kalendarza wakacyjnych imprez w Gdyni i z roku na rok przyciąga coraz większe rzesze miłośników sztuki.

Na tydzień Gdynia zmienia się w prawdziwy teatralny port. 13 prezentacji w ciągu siedmiu dni, codziennie o godz. 21:00, a każdy dzień to dwa dialogujące ze sobą spektakle. Nietypowe zakątki Gdyni tętnią rytmem teatralnych spotkań, ożywają zapomniane podwórka, tarasy, place, dachy, moc słowa porywa w bramie a mrowienie wiedzy na terenach stoczniowych. Starają się nie tracić rozpędu, dlatego potrzebują wsparcia Leszka Chmielewskiego. Grant z programu „Lechstarter” pozwoli na zakupienie profesjonalnego sprzętu technicznego, niezbędnego do realizacji przedstawień w plenerze, który dotychczas musiał być wynajmowany. To również inwestycja na przyszłość bo pozwoli to na realizację i rozwijanie festiwalu w następnych latach na najwyższym poziomie.

 

REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone