Zamknij
REKLAMA

Uczniowie na obozie pożarniczym

12:00, 12.06.2018 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj

Uczniowie klasy pierwszej i drugiej LO z edukacją pożarniczą uczestniczyli w obozie sportowo-pożarniczym w Gniewinie. Pod opieką i nadzorem kpt. Zbigniewa Dorawa, wychowawców klas oraz nauczycieli wychowania fizycznego PZS nr 3 w Wejherowie, 36-osobowa grupa młodzieży odbyła zajęcia praktyczne i szkolenie z przedmiotu Edukacja Pożarnicza, połączone z zajęciami fizycznymi, dzięki pomocy Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewinie.

Program zajęć rozpoczynał się od porannej rozgrzewki. Następnie odbywały się zajęcia z lekkoatletyki oraz musztry. Uczniowie gasili pożary wodą i pianą gaśniczą oraz zapoznawali się z ratowniczym sprzętem mechanicznym do cięcia. Zajęcia pożarnicze poprowadził kpt. Karol Cybulski z Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie, który jest ratownikiem medycznym. Uczniowie zostali przeszkoleni z udzielania pierwszej pomocy, którą wykorzystali na zajęciach praktycznych. Dzień zajęć sportowych kończył się na basenie, gdzie należało przepłynąć 50 metrów dowolnym stylem w czasie krótszym niż 1 minuta.

-Uczniowie po takich zajęciach mogli na własnej skórze odczuć jak ciężka jest praca strażaka i jak ogromnej wiedzy wymaga, aby skutecznie nieść pomoc potrzebującym – mówią organizatorzy.

Każdego wieczora organizowano ognisko z pieczeniem kiełbasek, gdzie dzielono się wrażeniami dnia. Na zakończenie obozu odbył się turniej pożarniczy, w którym wystartowało 5 zastępów. Uczestnicy musieli zbudować linie gaśnicze, a następnie wodą z prądownicy z odległości ponad 130 metrów strącić ustawiony pachołek. Rywalizacja była zacięta a różnice między poszczególnymi miejscami na podium były sekundowe. Organizatorzy dziękują hotelowi Mistral Sport za miejsce do biwakowania oraz skorzystanie z obiektów sportowych.

REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone