Zamknij
REKLAMA

Poczuli ducha walki i rywalizacji

13:00, 12.06.2018 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj

Na stadionie gminnym w Gościcinie zorganizowano miejsko-gminne zawody sportowo-pożarnicze dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Miasta i Gminy Wejherowo.

W zawodach wystartowało 30 męskich i kobiecych drużyn pożarniczych w tym drużyna dziewcząt w kategorii C i drużyna chłopców w kategorii A z Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie w składzie: Katarzyna Teclaf, Julia Wojewska, Ewelina Pielowska, Julia Hebel, Weronika Pardyla, Hanna Pranga i Kamila Sikora oraz Dominik Gębala, Kacper Szlonszkiewicz, Szymon Treder, Filip Rost, Filip Wojewski, Adam Rohda, Wiktor Miotk i Adam Trepczyk. Opiekę zapewnił kpt. Zbigniew Dorawa.

Zawody rozegrano w konkurencji sztafety pożarniczej 7x50 m, pożarniczych ćwiczeń bojowych i musztry pożarniczej. W tym roku drużyny z PZPOW zajęły w dwuboju miejsca poza podium. Drużyna chłopców osiągnęła czas w pożarniczym ćwiczeniu bojowym 60 sekund, co nie wystarczyło do zwycięstwa. W kategorii męskiej liderami zostali strażacy OSP Orle, a wśród dziewcząt OSP Gościcino. W ćwiczeniu musztry strażackiej zespół chłopców z PZPOW zajął po dogrywce pierwsze miejsce, zdobywając puchar i nagrody.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy. Za pierwsze miejsca w poszczególnych konkurencjach wręczono puchary. Zawody odbyły się w  sportowej atmosferze i były okazją do poczucia ducha walki i rywalizacji wśród strażaków ochotników z jednostek OSP z całej gminy i miasta Wejherowa.
 

REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone