Zamknij
REKLAMA

Wpisz się do Księgi Jubileuszowej

16:30, 02.09.2018 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj
Daria Dunajska

Od niedawna w Wejherowie wyłożone są „Księgi Jubileuszowe”, do których mieszkańcy miasta mogą wpisywać życzenia z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Tegoroczny rok ślubowania Narodu Polskiego ma szczególnie wzniosły charakter ze względu na jubileusz setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z tym, od pewnego czasu w Wejherowie wyłożone są Księgi Jubileuszowe, do których mieszkańcy miasta mogą się wpisywać. Charakter wpisu powinien zawierać życzenia, marzenia, dzielenie się radością życia, tak by precyzował osobę, rodzinę, grupę społeczną w obecnym czasie.

Po zakończeniu akcji w listopadzie br., w sposób uroczysty Księgi Jubileuszowe zostaną włożone do kapsuły czasu i wmurowane pod kolumnę z orłem, która stanie przy kaplicy Bramy Piaśnickiej w Wejherowie. Od zeszłej niedzieli księga jest dostępna m.in. w kościele Chrystusa Króla przy ulicy Narutowicza, na ołtarzu w bocznej kaplicy poświęconej męczennikom piaśnickim.

Podobną specjalną księgę pamiątkową z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przygotowało Ministerstwo Obrony Narodowej, w której każdy Polak może zostawić swój ślad, pisząc życzenia skierowane do swojej Ojczyzny.

REKLAMA

Komentarze (1)

pixpix

1 0

Oczywiście nie dziwi mnie,że znów bez kościoła nie można nic w tym mieście zrobić . Mamy muzeum ,można wystawić księgę na rynku itd ,ale nie ,musi być w kościele jednego wyznania . Parodia parodia parodia 08:41, 10.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone