Zamknij
REKLAMA

Na Wałowej w Wejherowie rozstawią stragany

17:59, 05.09.2018 | A.W
REKLAMA
Skomentuj

Wejherowska ulica Wałowa po raz kolejny obchodziła będzie swoje święto. Już w najbliższą niedzielę odbędą się Stragany Art. To wydarzenie plenerowe o charakterze artystyczno-wystawienniczym, którego celem jest rewitalizacja społeczno-kulturowa obszaru ulicy Wałowej i przypomnienie mieszkańcom Wejherowa o urokach najstarszej ulicy śródmieścia, a także ukazanie jej niezwykłego potencjału.

Wejherowskie Centrum Kultury, które organizuje wydarzenie, przygotowało wiele atrakcji. Program imprezy jest tak bogaty i ciekawy, że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

- Poza standardowymi straganami, na których znajdziemy szeroki wybór rękodzieła artystycznego (m.in. decoupage, biżuterię, pluszaki, artykuły dla dzieci), znajdzie się też stragan orientalny, na którym znajdziemy wyselekcjonowane towary prosto z Indii – zapewnia Adam Szulc z Wejherowskiego Centrum Kultury. - Nie zabraknie też straganów kulinarnych, które zaspokoją najbardziej wymagające podniebienia. Będzie można kupić tam pyszne miody z lokalnej pasieki, a także przysmaki z różnych zakątków świata.

Niezwykle interesujący jest także program artystyczny. Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną spektakle teatralne. Teatr Wagabunda przedstawi instalację, ukazującą jak żyli i bawili się nasi przodkowie „Stara zagroda”, a Teatr Gdynia Główna zaprezentuje spektakl „Czerwony kapturek (Trochę inna historia)”. Nadto Teatr Gry i Ludzie wystawi rozśpiewany spektakl na podstawie baśni Zofii Kossak o perypetiach małego, domowego skrzata i jego przyjaciół „Kłopoty Kacperka - górskiego skrzata”.

Odbędą się także pokazy i warsztaty cyrkowe, podczas których będzie można nauczyć się żonglerki, jazdy na monocyklu, chodzenia na szczudłach i po linie oraz wielu innych cyrkowych sztuczek. Dodatkowo iluzjonista Josyn - Andrzej Nowak - uczestnik programu „Mam talent” - przygotował niewiarygodny pokaz prestidigitatorski, który oczaruje publiczność w każdym wieku.

W programie także spektakl duetu pantomimicznego Mosaic oraz fire show - występ oparty na manipulacji płonącymi przedmiotami. To tylko część atrakcji, które uświetnią imprezę. Aby przekonać się, co jeszcze przygotowali organizatorzy, zapraszamy w najbliższą niedzielę od godz. 12 na ul. Wałową.

(A.W)
REKLAMA

Komentarze (3)

wojtekwojtek

4 2

od wielu mieszkancow wejherowa i okolic slyszalem opinie o mafii rzadzonej wejherowem i okolica,jestem ciekaw ile w tym prawdy. Padaly nazwy instytucji panstwowych. ,koniecznie trzeba stad uciekac ,ludzie opowiadajac o tym ciagle sie rozgladali czy nikt nie slyszy,boja sie a ja myslalem ze kupilem mieszkanie w raju ,tymczasem okazuje sie ze w piekle 10:29, 06.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

milionymiliony

4 0

to prawda i tak od co najmniej 40 lat, rządzą klany rodzinne. chcesz sprawdzić zrób powiązania rodzinne urzędników we wszystkich instytucjach państwowych i nie tylko. Niech nikt nie mówi, że to małe miasteczko. 08:28, 07.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zawiedziony>>&zawiedziony>>&

3 0

Tak to prawda ,na ulicy rzeźnickiej są stragany po prawej stronie jest rzeźnik ,klan rodzinny ,sprzedają niesympatyczne babska oszukują ,obrażają klientów krzykliwe psuja wizerunek całego rynku [ mięso ,stopki, golonki zalatują złym zapachem ] 09:24, 09.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone