Zamknij
REKLAMA

Eksperymenty dla dzieci w Rumi

09:00, 06.11.2018 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj

Mali odkrywcy odwiedzający Port Rumia Centrum Handlowe Auchan 10 listopada dowiedzą się wielu ciekawostek o przyciąganiu, magnesach i elektromagnesach oraz obejrzą barwne pokazy wyjaśniające zjawiska.

Inteligentna plastelina, choinka z gwoździ czy pokaz burzy zamkniętej w kuli plazmowej - to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na odwiedzających. Mali odkrywcy poznają tym razem ciekawostki związane z przyciąganiem i obejrzą interesujące eksperymenty, które wyjaśnią na pozór skomplikowane zjawiska.

Żądne wiedzy maluchy będą mieć okazję zobaczyć, jak działa magnes, elektroskop wykrywający ładunki elektrostatyczne oraz wytwarzająca je maszyna elektrostatyczna. Aby wyjaśnić znaczenie przyciągania, prowadzący zajęcia posłużą się prostymi przykładami z życia i zademonstrują działanie znanych wynalazków, takich jak Klatka Faradaya czy Półkule Magdeburskie.

Uczestnicy zajęć poznają sylwetki znanych naukowców, takich jak Newton oraz dowiedzą się wielu faktów o układzie słonecznym i przyciąganiu we wszechświecie. Zdobyta wiedza z pewnością przyda się nie tylko podczas zajęć w szkole.

Zajęcia będą prowadzone od godz. 12:00 do 18:00. Wstęp bezpłatny.

REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone