Zamknij
REKLAMA

Eksperymenty dla dzieci w Rumi

09:00, 06.11.2018 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj

Mali odkrywcy odwiedzający Port Rumia Centrum Handlowe Auchan 10 listopada dowiedzą się wielu ciekawostek o przyciąganiu, magnesach i elektromagnesach oraz obejrzą barwne pokazy wyjaśniające zjawiska.

Inteligentna plastelina, choinka z gwoździ czy pokaz burzy zamkniętej w kuli plazmowej - to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na odwiedzających. Mali odkrywcy poznają tym razem ciekawostki związane z przyciąganiem i obejrzą interesujące eksperymenty, które wyjaśnią na pozór skomplikowane zjawiska.

Żądne wiedzy maluchy będą mieć okazję zobaczyć, jak działa magnes, elektroskop wykrywający ładunki elektrostatyczne oraz wytwarzająca je maszyna elektrostatyczna. Aby wyjaśnić znaczenie przyciągania, prowadzący zajęcia posłużą się prostymi przykładami z życia i zademonstrują działanie znanych wynalazków, takich jak Klatka Faradaya czy Półkule Magdeburskie.

Uczestnicy zajęć poznają sylwetki znanych naukowców, takich jak Newton oraz dowiedzą się wielu faktów o układzie słonecznym i przyciąganiu we wszechświecie. Zdobyta wiedza z pewnością przyda się nie tylko podczas zajęć w szkole.

Zajęcia będą prowadzone od godz. 12:00 do 18:00. Wstęp bezpłatny.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone