Zamknij
REKLAMA

Festiwal dla młodych czytelników

08:00, 06.11.2018 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj

Zbliża się piąta edycja Festiwalu Literatury dla dzieci w Gdańsku. Jedną z atrakcji będzie wspólne tworzenie antologii tekstów sportowych dla dzieci. „Czytanki po zachodzie słońca. Od Bahdaja do Podsiadły” odbędą się w środę 7 listopada o godz. 19:00 na Stadionie Energa Gdańsk.

Największy w Europie Festiwal Literatury Dziecięcej odbędzie się już po raz piąty. Celem wydarzenia jest promocja czytelnictwa oraz inspirowanie najmłodszych do sięgania po książki wartościowe, a przy tym ciekawe. Tegorocznej edycji towarzyszy m.in. klasyka gatunku, która mimo upływu lat wciąż zachwyca dzieci na całym świecie.

W programie festiwalu przewidziane jest m.in. stworzenie pierwszej polskiej antologii tekstów sportowych dla dzieci. „Czytanki po zachodzie słońca. Od Bahdaja do Podsiadły” odbędą się na Stadionie Energa Gdańsk. Przeczyta je znany dziennikarz sportowy Włodzimierz Machnikowski, związany już od 20 lat z Radiem Gdańsk.

-Zapraszamy najmłodszych czytelników na wieczór pełen literackich i sportowych emocji. To doskonała okazja by w ramach wspólnej zabawy, poznać cenione lektury i ich autorów – mówi Wojciech Dąbrowski, dyrektor ds. komunikacji i CSR Stadionu Energa Gdańsk. – Po intensywnej burzy mózgów przy tworzeniu antologii, teksty przeczyta dzieciom sam Machnikowski.

W każdym z organizowanych wydarzeń nie może zabraknąć też elementu aktywności ruchowej. Zwieńczeniem wydarzenia będzie więc spacer po bursztynowym stadionie.

REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone