Zamknij
REKLAMA

Festiwal dla młodych czytelników

08:00, 06.11.2018 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj

Zbliża się piąta edycja Festiwalu Literatury dla dzieci w Gdańsku. Jedną z atrakcji będzie wspólne tworzenie antologii tekstów sportowych dla dzieci. „Czytanki po zachodzie słońca. Od Bahdaja do Podsiadły” odbędą się w środę 7 listopada o godz. 19:00 na Stadionie Energa Gdańsk.

Największy w Europie Festiwal Literatury Dziecięcej odbędzie się już po raz piąty. Celem wydarzenia jest promocja czytelnictwa oraz inspirowanie najmłodszych do sięgania po książki wartościowe, a przy tym ciekawe. Tegorocznej edycji towarzyszy m.in. klasyka gatunku, która mimo upływu lat wciąż zachwyca dzieci na całym świecie.

W programie festiwalu przewidziane jest m.in. stworzenie pierwszej polskiej antologii tekstów sportowych dla dzieci. „Czytanki po zachodzie słońca. Od Bahdaja do Podsiadły” odbędą się na Stadionie Energa Gdańsk. Przeczyta je znany dziennikarz sportowy Włodzimierz Machnikowski, związany już od 20 lat z Radiem Gdańsk.

-Zapraszamy najmłodszych czytelników na wieczór pełen literackich i sportowych emocji. To doskonała okazja by w ramach wspólnej zabawy, poznać cenione lektury i ich autorów – mówi Wojciech Dąbrowski, dyrektor ds. komunikacji i CSR Stadionu Energa Gdańsk. – Po intensywnej burzy mózgów przy tworzeniu antologii, teksty przeczyta dzieciom sam Machnikowski.

W każdym z organizowanych wydarzeń nie może zabraknąć też elementu aktywności ruchowej. Zwieńczeniem wydarzenia będzie więc spacer po bursztynowym stadionie.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone