Zamknij
REKLAMA

Kopciuszek w wersji baletowej. Musisz to zobaczyć!

12:59, 28.11.2018 | źródło:WCK
REKLAMA
Skomentuj
Fot. WCK

„Kopciuszek” - baletowa wersja znanej baśni o Kopciuszku, dwóch złośliwych siostrach i okrutnej macosze zagości na scenie Filharmonii Kaszubskiej.

„Kopciuszek” od ponad sześćdziesięciu lat należy do stałego repertuaru baletowego największych scen baletowych świata. 1 grudnia w Filharmonii Kaszubskiej premierę będzie miał spektakl przygotowany przez Elżbietę Czeszejko i Annę Czeszejko – Gromadkę. To zrealizowane z niezwykłym rozmachem widowisko, podczas którego na scenie zobaczymy ponad sześćdziesięciu młodych tancerzy.

Niemal we wszystkie postaci wcielą się młodzi adepci tańca Wejherowskiego Centrum Kultury, którzy często przez wiele lat, pod czujnym i wymagającym okiem Elżbiety Czeszejko - choreografki i reżyserki spektaklu, doskonalą swoje umiejętności taneczne.

- O niezwykłym poziomie uczestników tych zajęć może z pewnością świadczyć fakt, że tancerze Pani Elżbiety zdobywają główne nagrody podczas prestiżowych konkursów tanecznych na terenie całej Europy – zapewnia Adam Szulc z Wejherowskiego Centrum Kultury. - Jej podopieczni zdobyli ponad 450 pucharów w 90 turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych.

Spektakl powinien oczarować widzów nie tylko bajkową atmosferą, wyrazistą choreografią, czytelnym przesłaniem moralnym, ale przede wszystkim wspaniałą muzyką, współtworzącą urokliwy, baśniowy klimat. Jej melodyjność, bogactwo stylistycznych nawiązań do tańców i rosyjskiej muzyki mogą pozostawić niezapomniane wrażenia.

- Do pracy nad spektaklem Wejherowskie Centrum Kultury zaprosiło szereg profesjonalnych i doświadczonych partnerów – zapewnia Adam Szulc. - W reżyserii i stworzeniu choreografii Elżbiecie Czeszejko towarzyszy jej córka Anna Czeszejko – Gromadka, która na co dzień jest tancerką w Polskim Balecie Narodowym i możemy podziwiać ją w Teatrze Wielkim w Warszawie.

Nad scenografią i kostiumami pracowała Sabina Czupryńska, która stworzyła wiele wspaniałych projektów w Teatrze Miejskim w Gdyni. Spektakl na deskach Filharmonii Kaszubskiej będzie można zobaczyć 1, 2 oraz 6 grudnia. Na kolejne spotkania z „Kopciuszkiem” przedstawiciele Wejherowskiego Centrum Kultury zapraszają na początku 2019 roku.

(źródło:WCK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone