Zamknij
REKLAMA

Pasowanie na przedszkolaka

08:00, 06.12.2018 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj
Daria Dunajska

W Przedszkolu Samorządowym nr 2 w Wejherowie odbyła się pierwsza ważna uroczystość dla dzieci trzyletnich tzw. pasowanie na przedszkolaka. W uroczystości uczestniczyli rodzice 3-letnich „Krasnoludków” i „Smerfów”, wychowawcy i dyrektor placówki a także przewodniczący rady miejskiej Jacek Gafka i radny Tomasz Groth. W sumie 50 maluchów, podzielonych na dwie grupy wiekowe.

Minęły trzy miesiące odkąd dzieci zaczęły chodzić do przedszkola. I chociaż początki były trudne, to teraz są już prawdziwymi przedszkolakami. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności. Były piosenki, wierszyki, zabawy ruchowe i tańce. Następnie dyrektor placówki Beata Świątek dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka długą kredką, wypowiadając formułkę „Pasuję Cię na przedszkolaka”.

Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom, medal, słodycze i maskotkę. Po akcie pasowania pani dyrektor złożyła rodzicom gratulacje, a maluchom życzyła dużo uśmiechu, radości oraz wielu ciekawych zabaw podczas pobytu w przedszkolu. Na zakończenie uroczystości wszyscy uczestnicy wspólnie zasiedli do stołów w celu zintegrowania się dzieci, rodziców i pracowników przedszkola.
 

REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone