Zamknij
REKLAMA

Poszerzali wiedzę o atomie

10:00, 04.02.2019 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj
S.Z.S.

Przez dwa miesiące uczniowie poszerzali swoją wiedzę z dziedziny chemii i fizyki w zakresie energetyki jądrowej. W Samorządowym Zespole Szkół w Gniewinie przeprowadzone zostały działania edukacyjno-informacyjne z zakresu nauk ścisłych, przede wszystkim z fizyki i chemii oraz energetyki jądrowej.

Uczniowie w czasie zajęć poznawali otaczające ich zjawiska. W ramach projektów edukacyjnych przygotowali prezentacje multimedialne i wykonali doświadczenia w zakresie „Polub Atom”, „Budowa Atomu” oraz „Fizyka i Chemia wokół nas”. Młodzież miała też możliwość przeprowadzania doświadczeń oraz dzielenia się wiedzą i wnioskami z przeprowadzonych doświadczeń z pozostałymi uczniami i nauczycielami.

-Doświadczenia i wykonywanie ćwiczeń samemu pozwalają na lepsze zrozumienie zjawisk – mówi jeden z nauczycieli. - W ramach działań przybliżamy uczniom istotę energetyki jądrowej, technologię i proces jej wytwarzania.

Dodatkowo w ramach zajęć edukacyjno-informacyjnych zakupiono dla szkoły nowe pomoce dydaktyczne z zakresu fizyki i chemii. Zajęcia i zakup sprzętu zostały sfinansowane w ramach Programu Wsparcia Rozwoju Gmin Lokalizacyjnych PGE EJ 1.
 

REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone