Zamknij
REKLAMA

Pomogli zwierzętom w Dąbrówce

07:00, 15.02.2019 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj
SP6

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Wejherowie przekazali dary dla schroniska dla bezdomnych zwierząt OTOZ Animals w Dąbrówce w gminie Luzino.

Schronisko w Dąbrówce koło Luzina jest prowadzone przez OTOZ Animals od stycznia 2008 roku. Nieustannie poprawiane są warunki w jakich przebywają zwierzęta. Opiekunowie budują duże przestronne kojce z zadaszeniem oraz wybiegi, na których psy mogą się do woli wybiegać.

Co roku schronisko jest modernizowane. Wymieniane są stare budy na nowe i zabezpieczane przed zimą. Dokonywana jest renowacja kojców typu aldaz. W schronisku znajdują się również ciepłe pomieszczenia dla psów po zabiegach weterynaryjnych oraz dla suk z szczeniakami i wszystkie zwierzęta są pod stałą opieką weterynaryjną.

Z pomocą podopiecznym schroniska pośpieszył Samorząd Uczniowski oraz uczniowie, nauczyciele, pracownicy i rodzice Szkoły Podstawowej nr 6 w Wejherowie. Na terenie szkoły odbyła się zbiórka karmy specjalistycznej, koców i smyczy. Liczne dary zostały już dostarczone do schroniska a organizatorzy akcji – samorząd uczniowski i uczniowie klasy VIII B Dawid Konkol i Jakub Kwiatkowski dziękują wszystkim, którzy potrafili podzielić się dobrem z istotami bezbronnymi, jakimi są zwierzęta.
 

REKLAMA

Komentarze (1)

czytelniczkaczytelniczka

0 0

Brawo! Tak trzymać! :)
Każda pomoc dla naszych braci mniejszych jest na wagę złota! 11:16, 25.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone