Zamknij
REKLAMA

Kuchenne rewolucje w naukowym stylu

13:00, 06.03.2019 | D.D.
Skomentuj
REKLAMA

Proste składniki znalezione w kuchni można wykorzystać w nietypowy sposób. Dzieci odwiedzające 9 marca Port Rumia Centrum Handlowe Auchan dowiedzą się, jak przygotować ekologiczne środki myjące i obejrzą barwne eksperymenty.

Kolejne spotkanie w ramach „Akademii małych odkrywców” udowodni, że składniki znalezione w kuchni mogą być użyte do produkcji ekologicznych środków czyszczących. Dzieci będą poznawać właściwości substancji, takich jak soda oczyszczona, ocet czy cukier, które można znaleźć na domowych półkach. Składniki posłużą do wykonania ciekawych i barwnych pokazów.

Przeczący prawom fizyki płyn czy wybuchowa mieszanka octu i sody oczyszczonej to wybrane ciekawostki, o których dowiedzą się mali naukowcy. Uczestnicy zajęć sprawdzą, jak napar z czerwonej kapusty zachowuje się wobec różnych domowych substancji, dzięki czemu uda się stworzyć „domową tęczę”. Z cukru i sody oczyszczonej powstaną węże, atrament rozpuszczony w wodzie zniknie, a podczas zabawy w detektywa uda się odczytać wiadomości zaszyfrowane jodyną.

Spotkanie odbędzie się 9 marca przy ulicy Grunwaldzkiej 108 w Rumi. Zajęcia będą prowadzone od godz. 12:00 do 18:00. Wstęp bezpłatny.
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA