Zamknij
REKLAMA

Diecezjalna niedziela palmowa w Wejherowie

12:00, 10.04.2019 | D.D.
Skomentuj
REKLAMA

W niedzielę palmową 14 kwietnia w Wejherowie odbędzie się archidiecezjalny dzień młodzieży w roku jubileuszowym męczenników gdańskich.

Niedziela Palmowa jest świętem chrześcijańskim, upamiętniającym przybycie Jezusa Chrystusa do Jerozolimy i rozpoczyna Wielki Tydzień. Według tradycji w tym dniu wierni przynoszą do kościoła palmy wielkanocne, przygotowywane z gałązek wierzby, suszonych traw i kwiatów, symbolizującej zmartwychwstanie i nieśmiertelność duszy.

Tego dnia o godzinie 10:00 w wejherowskiej parafii Karola Boromeusza przy ulicy Gryfa Pomorskiego odbędą się miejskie i diecezjalne uroczystości Niedzieli Palmowej, której przewodniczyć będzie ks. arcybiskup Sławoj Leszek Głódź. Początek o godzinie 10:15 przy rondzie na ulicy Patoka w dzielnicy Śmiechowo Północ, skąd wyruszy procesja do kościoła Karola Boromeusza.

O godzinie 11:00 odbędzie się msza święta a następnie o 12:30 koncert ewangelizacyjny, w czasie którego nastąpi przypomnienie sylwetek błogosławionych męczenników archidiecezji gdańskiej, których 20 rocznicę beatyfikacji obchodzimy w tym roku. Na zakończenie przewidziany jest poczęstunek i pamiątkowe foldery. 

Organizatorzy proszą, aby każdy z uczestników przyniósł ze sobą kamień z wyrytym lub wypisanym imieniem. W przyszłości z tych kamieni wybudowana zostanie grota lub kapliczka, zdobiąca teren przykościelny.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA