Zamknij
REKLAMA

Kaszubskie akcenty w liceum

14:00, 12.04.2019 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj

Po raz kolejny w Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie zorganizowano Dzień Kaszubski. Od sześciu lat Dzień Kaszubski jest związany z rozstrzygnięciem konkursu literackiego, plastycznego i fotograficznego pod tytułem „Miejsca – ludzie - wydarzenia”.

W tym roku konkurs  poszerzony został o recytację i poezję śpiewaną. Młodzież ze szkół podstawowych i średnich z  powiatu wejherowskiego zaprezentowała utwory lokalnych twórców, zarówno w języku polskim, jak i kaszubskim. W trakcie spotkania nie zabrakło tradycyjnych potraw kaszubskich jak chleba ze smalcem i ogórkiem oraz pysznej drożdżówki.

Obecna w liceum młodzież z innych szkół mogła również obejrzeć program artystyczny, przygotowany przez młodzież z „Sobieskiego”, która uczęszcza na zajęcia z języka kaszubskiego. Uczniowie zaśpiewali w języku kaszubskim m.in. piosenki współczesnych twórców pokazując, że dla nich to nie tylko język przodków ale język, w którym można mówić o miłości, tęsknocie i współczesnym świecie.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone