Zamknij
REKLAMA

Kaszubskie akcenty w liceum

14:00, 12.04.2019 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj

Po raz kolejny w Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie zorganizowano Dzień Kaszubski. Od sześciu lat Dzień Kaszubski jest związany z rozstrzygnięciem konkursu literackiego, plastycznego i fotograficznego pod tytułem „Miejsca – ludzie - wydarzenia”.

W tym roku konkurs  poszerzony został o recytację i poezję śpiewaną. Młodzież ze szkół podstawowych i średnich z  powiatu wejherowskiego zaprezentowała utwory lokalnych twórców, zarówno w języku polskim, jak i kaszubskim. W trakcie spotkania nie zabrakło tradycyjnych potraw kaszubskich jak chleba ze smalcem i ogórkiem oraz pysznej drożdżówki.

Obecna w liceum młodzież z innych szkół mogła również obejrzeć program artystyczny, przygotowany przez młodzież z „Sobieskiego”, która uczęszcza na zajęcia z języka kaszubskiego. Uczniowie zaśpiewali w języku kaszubskim m.in. piosenki współczesnych twórców pokazując, że dla nich to nie tylko język przodków ale język, w którym można mówić o miłości, tęsknocie i współczesnym świecie.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone