Zamknij
REKLAMA

Święto Konstytucji 3 Maja. Gwiazdą będzie Enej

19:38, 20.04.2019 | A.W
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Krystyna Janusz (mat.prasowe)

Koncert zespołu Enej oraz festyn rekreacyjno-sportowy będą głównymi atrakcjami obchodów 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Rumi.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 9.30 od mszy św. w Sanktuarium NMP Wspomożenia Wiernych. W ramach wydarzenia zaplanowano również złożenie kwiatów pod pomnikiem Hieronima Derdowskiego i Józefa Wybickiego.

O godz. 13.30 ma rozpocząć się festyn rekreacyjno-sportowy, który zorganizowany zostanie na boisku wielofunkcyjnym przy ul. Bukowej. Warto zaznaczyć, że w tym roku festyn odbywa się w ramach obchodów 65-lecia nadania praw miejskich Rumi. W programie znalazły się liczne atrakcje, w tym między innymi Rumska Talentiada 2019, konkurs toczenia piłek oraz młodzieżowy turniej rugby.

Pod względem artystycznym imprezę uświetnią występy duetu smyczkowego Queens of Violins i Moniki Kitel z zespołem. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Enej, którego koncert zaplanowany został na godz. 19. Dodatkowo nie zabraknie kiermaszu, dmuchańców i innych atrakcji dla najmłodszych.

Organizatorami obchodów są: Urząd Miasta Rumi, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi, MDK Rumia oraz Starostwo Powiatowe Wejherowo.

(A.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone