Zamknij
REKLAMA

Młodzież na projekcie w Monachium

07:00, 07.06.2019 | D.D.
REKLAMA

Uzdolniona młodzież z powiatu wejherowskiego wyjechała do Niemiec na historyczny projekt niemiecko-polski pt. „Zachować pamięć”. Delegacja młodzieży to wychowankowie kół Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych, którzy w ubiegłym roku szczególnie wyróżnili się swoimi osiągnięciami artystycznymi. Zatem wyjazd był swoistą nagrodą za systematyczną pracę na zajęciach oraz wysokie lokaty w konkursach na szczeblu powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Tygodniowy projekt w miejscowości Oberschleibheim w Bawarii w rejonie Monachium był organizowany przez Dom Pojednania i Spotkań w Gdańsku we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Wejherowie. Koordynatorem projektu z ramienia PZPOW w Wejherowie była wicedyrektor placówki Mariola Błaszczuk. W programie wizyty odbyły się m.in. animacje językowe i gry integracyjne, zwiedzanie Muzeum Lotnictwa, warsztaty budowania obiektów latających w mieszanych zespołach i puszczania z wieży, wycieczka do Monachium pod hasłem „Narodowy socjalizm w Monachium”, przejazdy do Dachau na warsztaty w MMSZ oraz wizyta w obozie koncentracyjnym w Dachau.

Opiekunami wyjazdu byli: Andrzej Kizel, koordynator projektów międzynarodowych i tłumacz oraz pedagog Miriam Łaga. W listopadzie planowana jest kontynuacja projektu czyli rewizyta niemieckiej młodzieży u nas w Gdańsku.
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone