Zamknij
REKLAMA

Jubileuszowy turniej rozstrzygnięty

09:00, 07.06.2019 | D.D.
REKLAMA

W Domu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej Janowo odbyły się jubileuszowe eliminacje rejonowe XXXV Turnieju Teatralnego „Niebieskie Tarcze”. Celem konkursu była ocena dorobku artystycznego teatru szkolnego oraz stworzenie możliwości wymiany doświadczeń jego animatorom.

W turnieju pokazały się różnorodne konwencje teatralne: teatry żywego planu, teatry plastyczne i kabarety. Zgłosiło się 10 zespołów z terenu Rumi, Redy, Bolszewa, Orla, Wejherowa, Łebcza, Rekowa Górnego i Swarzewa. Uczestników przywitała wicedyrektor PZPOW w Wejherowie Mariola Błaszczuk. Występy teatralne oceniane były przez jury konkursowe.

Oprócz miejsc na podium jury przyznało trzy wyróżnienia dla zespołów i dwa indywidualne oraz dwie nagrody. Zwycięzcą turnieju została Koniczynka „Po prostu – Coś” z SP nr 6 w Redzie. Drugie miejsce zajęli Słoneczni Żeglarze „Kapelusz Pani Wrony” z SP w Swarzewie a trzecie JBT Junior „Potemowy program kabaretowy” z SP w Bolszewie. Natomiast wyróżnienie za konsekwentne prowadzenie postaci oraz za kostiumy i pomysłowe rozwiązania scenograficzne Słoneczni Żeglarze z SP w Swarzewie.

Nagrodę za zespołowość i oryginalność rozwiązań teatralnych dostała Koniczynka z SP nr 6 w Redzie a nagrodę za kostiumy Bajkomania z SP w Orlu. Wyróżnienie za umiejętności wokalne otrzymał Konrad Kąkol z zespołu Sceniczni z SP w Rekowie Górnym oraz wyróżnienie dla Zuzanny Szczęch za rolę gęsi w Szkolnym Zespole Teatralnym SP w Łebczu. Na etapie wojewódzkim rejon powiatu wejherowskiego i puckiego będą reprezentowały zespoły z Redy i Swarzewa.

Laureaci otrzymali pamiątkowe statuetki, dyplomy i zestawy słodyczy, a zwycięzcy pierwszego i drugiego miejsca również bilety do kina. Sponsorem nagród było Starostwo Powiatowe w Wejherowie oraz Urząd Miasta Rumia.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone