Zamknij
REKLAMA

Na Placu Wejhera odbędzie się Potańcówka Miejska

13:32, 13.08.2019 | źródło: UM Wejherowo
REKLAMA
Skomentuj

W czwartek od godz. 14 na Placu Wejhera funkcjonowało będzie Retro Miasteczko, gdzie o godz. 19 przy akompaniamencie Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej odbędzie się Potańcówka Miejska.

To znakomita okazja, aby zobaczyć jak kiedyś spędzały czas nasze babcie i jak o ich względy zabiegali nasi dziadkowie. Dowiedzieć będzie się też można, jak randkowano na początku XX wieku. Podczas Potańcówki Miejskiej spotkamy na wejherowskim rynku retro fotografa, który pozwoli nam poczuć się jak za dawnych lat. Ulice przemierzać będą bicykliści na starodawnych rowerach. Kataryniarz przypomni przepiękne, dawne melodie. Będzie można odwiedzić stragany sprzed lat, zajrzeć na stoisko modystki, która w swym kąciku zaprezentuje niezwykle efektowne nakrycia głowy inspirowane modą lat dwudziestych.

Najmłodsi będą mogli skosztować waty cukrowej oraz oddać się grom i zabawom prowadzonym przez animatorów, uwielbiających dawne formy spędzania czasu wolnego. Animatorzy przybliżą najmłodszym zabawy, w które bawili się nasi dziadkowie, gdy jeszcze byli dziećmi. Pokażą, że te historyczne figle mogą być nadal atrakcyjne. Kto wie, może choć od czasu do czasu pozwolą oderwać się od telefonów komórkowych i tabletów?

Potańcówka to też idealna okazja do nauki podstawowych kroków tanecznych. Poznać będzie można podstawy tańców swingowych. Ta niezwykle energetyczna choreografia była bardzo popularna w I połowie XX wieku, kiedy to była manifestacją wolności i sprzeciwem wobec społecznych konwenansów.

O godz. 19.00 wystąpi Warszawska Orkiestra Sentymentalna - zespół rozsmakowany w dawnych melodiach polskiej przedwojennej rewii i kabaretu. Piosenki i pieśni z repertuaru Adama Astona, Wiery Gran czy Mieczysława Fogga, aranżacje Henryka Warsa i Rostworowskiego, wykonania orkiestr Golda i Petersburskiego, Karasińskiego i Kataszka, którzy nieustannie ich inspirują. Wzruszające walce, namiętne tanga, skoczne polki, porywające foxtroty, rumby i slow-foxy – wybierają to, co najlepsze wśród bogactwa sceny oraz ekranu dwudziestolecia.

Będzie też można zwiedzić salę historyczną w ratuszu. To niesamowite przeżycie! Ostatni przedwojenny burmistrz Teodor Bolduan porusza się i zza biurka mówi własnym głosem, w zakładzie fotograficznym można wykonać sobie zdjęcie, stylizowane na przedwojenną pocztówkę. To okazja, by przekonać się jak wyglądał ówczesny zakład fryzjerski, kawiarnia, czy zakład zegarmistrzowski.

Potańcówka miejska ma na celu przybliżenie mieszkańcom okresu międzywojnia – ówczesnej kultury, sztuki oraz realiów życia codziennego. Forma wydarzenia pozwala na angażowanie lokalnej społeczności poprzez wspólny taniec, wykonywanie stylizacji inspirowanej latami dwudziestymi.

(źródło: UM Wejherowo)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone