Zamknij
REKLAMA

Akcja „Polska pod Krzyżem” i odpust

13:30, 13.09.2019 | D.D.
Skomentuj
REKLAMA

Zbliża się ostatni odpust kalwaryjski w Wejherowie, który w tym roku połączony zostanie z ogólnopolską akcją modlitewną „Polska pod Krzyżem”. Jak informują organizatorzy tego wydarzenia: „chrześcijanie, ludzie nadziei znają siłę modlitwy, a znakiem zwycięstwa jest dla nich Krzyż Chrystusa”.

Dlatego Sanktuarium Pasyjno-Maryjne w Wejherowie zaprasza wszystkich na wspólną modlitwę w blasku Krzyża Chrystusowego. Włączy się w to wielkie dzieło również parafia bł. Edmunda Bojanowskiego i św. Antoniego Padewskiego w Rumi oraz parafia św. Józefa i Judy Tadeusza w Rumi.

Program modlitwy w Wejherowie przedstawia się następująco: w sobotę 14 września o godzinie 15:00 odbędzie się koronka do miłosierdzia bożego z nauką oraz adoracja relikwii krzyża św. w kościele klasztornym, o 16:00 będzie droga krzyżowa na kalwarii (początek w kościele) i około 17:30 msza przy kaplicy Trzech Krzyży.

Natomiast na niedzielę 15 września zaplanowano zbiórkę delegacji pocztów sztandarowych wszystkich typów szkół na placu kościelnym o godzinie 9:00,  procesję z najświętszym sakramentem na kalwarię o 9:15 i koncert chóru młodzieżowego przy kościele Trzech Krzyży o 9:45 oraz sumę odpustową pod przewodnictwem O. Kordiana Szwarca o 10:00 i zawierzenie szkół Matce Bożej Wejherowskiej, patronce powiatu.
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA