Zamknij
REKLAMA

Młodzież po raz kolejny w Flecken Zechlin

07:00, 13.09.2019 | D.D.
Skomentuj
REKLAMA

Zakończyła się kolejna edycja międzynarodowego spotkania młodzieży z Polski, Czech i Niemiec we Flecken Zechlin, w której wejherowska młodzież, jak co roku, również uczestniczyła.

-Na każdym takim spotkaniu młodzież pochyla się nad tematem ważnym dla współczesnego świata – wyjaśnia Mariola Błaszczuk, wicedyrektor PZPOW. - Hasłem tegorocznej edycji były „Zmiany klimatyczne”.

Pociągiem Intercity wychowankowie Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie  wyruszyli w podróż do Niemiec na kolejną już edycję Międzynarodowego Spotkania Młodzieży z Polski, Czech i Niemiec we Flecken Zechlin. Na zbiórce gościł również naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego Mirosław Lademann i wicedyrektor PZPOW Mariola Błaszczuk.

Wybrana młodzież to wychowankowie kół, którzy w roku ubiegłym wyróżnili się swoimi osiągnięciami. Zatem wyjazd był swoistą nagrodą za systematyczną pracę na zajęciach oraz otrzymane lokaty w konkursach na szczeblu powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Na międzynarodowym spotkaniu młodzież pochyliła się nad tematem ważnym dla współczesnego świata. Hasłem tegorocznej edycji były „Zmiany klimatyczne”.

Młode talenty wspólnie pracowały w następujących grupach warsztatowych: teatralnej Julia i Kasia, muzycznej Magda, Marta, Agata i Patrycja, rzeźbiarskiej Jagoda i Sylwia, tanecznej Natalia, malarskiej Zosia, Małgorzata, Lena i video Julia i Klaudiusz. Tradycyjnie wyniki tygodniowej, ciężkiej pracy każdej z grup zostały zaprezentowane pozostałym uczestnikom wyjazdu oraz prowadzącym, a także lokalnej społeczności.

Projekt trwał 5 dni. Opiekunami wyjazdu byli Andrzej Kizel, koordynator projektów międzynarodowych i tłumacz oraz Justyna Wiśniewska, młodsza koordynator Katolickiej Jednostki Centralnej PNWM. Projekt organizowany był przez Dom Pojednania i Spotkań w Gdańsku we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Wejherowie, a koordynatorem projektu z ramienia PZPOW w Wejherowie była wicedyrektor  placówki Mariola Błaszczuk.
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA