Zamknij
REKLAMA

Odwiedzą nowe rejony Grecji, Hiszpani i Litwy

08:00, 20.10.2019 | D.D.
Skomentuj
REKLAMA

Szkoła Podstawowa nr 2 w Luzinie przez dwa lata będzie realizowała międzynarodowy projekt we współpracy ze szkołami Hiszpanii, Litwy i Grecji. Składany w marcu tego roku wniosek został zaakceptowany przez Agencję Narodową Programu „Erasmus+” i będzie realizowany w latach 2019-2021. Międzynarodowy projekt współpracy szkół został zatytułowany „The Family We Call Europe” i powstał we współpracy ze szkołami z Hiszpanii, Litwy i Grecji.

-Trwająca dwa lata przygoda z Erasmusem+ będzie obejmowała rozmaite działania, ale łączyć je będzie jeden cel, pokazanie że mimo wielu różnic, stanowimy jedna wielką europejską rodzinę – wyjaśnia koordynator projektu Joanna Nadolska.

Uczestnicy projektu przyjrzą się wspólnej przeszłości, językom europejskim oraz tradycjom kulinarnym i artystycznym w poszukiwaniu wspólnych korzeni. Będą dzielić się bogactwem kulturowym i poznawać dziedzictwo kulturowe projektowych partnerów. Międzynarodowa współpraca rozpocznie się od działań, prowadzonych online z wykorzystaniem platformy eTwinning, a jej kulminacją będą rzeczywiste spotkania w każdej z czterech szkół.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w marcu 2020 roku w Grecji. Następnie szkoła z Luzina będzie gościć grupy uczniów z Hiszpanii, Grecji i Litwy wraz z nauczycielami w maju 2020 roku. Kolejne spotkanie odbędzie się w Hiszpanii w październiku 2020 roku i na Litwie w maju 2021 roku.

-Dwa najbliższe lata zapowiadają się bardzo ciekawie, gdyż doświadczenia poprzednich międzynarodowych projektów przekonały nas, że naprawdę warto w nich uczestniczyć – dodaje dyrektor szkoły Kazimierz Bistroń. - Wymiany uczniowskie uczą nowych umiejętności, przełamują opory w komunikacji w języku obcym i inspirują do podejmowania odważnych decyzji w przyszłości.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

rodzicrodzic

0 0

Brawo! Super inicjatywa, gratuluję zaangażowania ze strony szkoły i nauczycieli.
12:28, 25.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA