Zamknij
REKLAMA

Ogromny sukces wejherowskiej grupy Art’n’Voices

15:58, 06.11.2019 | A.W
REKLAMA
Skomentuj

Z dwiema głównymi nagrodami z 51. Międzynarodowego Konkursu Chóralnego w Hiszpanii wrócił zespół wokalny Art’n’Voices. To olbrzymi sukces, gdyż Tolosako Abesbatza Lehiaket należy do sześciu najważniejszych konkursów chóralnych w Europie.

Art’n’Voices wyśpiewało dwie pierwsze nagrody w dwóch kategoriach, tj. muzyki sakralnej i świeckiej. Międzynarodowe jury, w którego skład wchodził między innymi Brytyjczyk - Paul Phoenix z zespołu King’s Singers, doceniło spójność brzmienia zespołu, ciekawe interpretacje, a także ambitny dobór repertuaru. Zespół wykonywał muzykę dawną, romantyczną, a także współczesne kompozycje w języku polskim i kaszubskim.

Tolosako Abesbatza Lehiaket należy do czołówki światowych konkursów chóralnych. Już sama kwalifikacja zespołu do przesłuchań konkursowych jest wyróżnieniem, o czym świadczy lista zakwalifikowanych i oczekujących na udział w konkursie. Wśród uczestników zmagań znalazły się najlepsze chóry i zespoły z całego świata, m.in. Indonezji, Japonii, Litwy, Niemiec, Hiszpanii, Ukrainy, Łotwy, Holandii, w tym także Art’n’Voices.

Konkursowi towarzyszyła dziesięciodniowa trasa koncertowa po kraju Basków, podczas której Art’n’Voices znacznie poszerzył grono swoich zagranicznych odbiorców. Hiszpańska publiczność bardzo ciepło i entuzjastycznie przywitała młodych śpiewaków z Polski.

Oktet właśnie przygotowuje się do wydania albumu „Midnight Stories”. Płyta prezentować będzie utwory młodych, polskich kompozytorów. Premiera krążka planowana jest na początek roku 2020.

(A.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone