Zamknij
REKLAMA

Andrzejkowe wróżby w kawiarence

19:30, 30.11.2019 | D.D.
Skomentuj Daria Dunajska
REKLAMA

Dawniej wróżby andrzejkowe były przeznaczone dla panien i służyły przepowiadaniu zamążpójścia. Dzisiaj w miastach organizowane są różne imprezy. Jedna z nich odbyła się w kawiarence artystycznej, działającej w siedzibie Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie.

Wieczorne spotkanie przy kawie i ciasteczkach zgromadziło sporo młodzieży, młodych artystów i dorosłych, którzy interesują się literaturą, śpiewem, teatrem, fotografią, filmem, modą, plastyką i grą na instrumencie.

Andrzejki obfitowały w lanie wosku przez dziurkę od klucza i wróżenie z kształtu zastygłej masy oraz rzucanego przez nią cienia. Popularnością cieszyły się też ciasteczka z wróżbami i przepowiedniami. 

Niespodzianką było spotkanie z młodą artystką Martą Sucherską z Gdańska, absolwentką Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, której specjalnością jest rzeźba.

Różne atrakcje Andrzejkowe zachęcają więc, aby tego dnia nie siedzieć samemu w domu, tylko w miłym towarzystwie sobie powróżyć.

Więcej zdjęć w galerii.

 

 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

grzechgrzech

0 0

Czy andrzejkowe zabawy są zagrożeniem duchowym?
Ludzie od wieków starali się zajrzeć za zasłonę przyszłości i odkryć to, co przed nimi zakryte. Jednak wróżbiarstwo, w jakiejkolwiek formie, jest zawsze grzechem bałwochwalstwa, a nawet duchowego cudzołóstwa - czytamy w katolickim piśmie "Echo katolickie". 12:40, 02.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pikipiki

0 0

Należy rozróżnić zabawę od uzależnienia od wróżb. W sumie czym się różni wróżba andrzejkowa od wróżby księdza w temacie "co nas czeka w przyszłym życiu " ? Kościół nie znosi niczego ,co dałoby ludziom radość ,ważne jest umartwianie się i ciągłe przepraszanie -za siebie ,za innych ,za wszystko . Po to wymyślono grzech pierworodny ,aby wierzący w to zawsze mieli w głowie winę za to ,czego nie zrobili . To psychiczne skrzywienie kościoła jak widac dobrze działa. 16:07, 02.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA