Zamknij
REKLAMA

Zorganizuj wydarzenie i zgarnij wysoką dotację!

20:14, 08.12.2019 | źródło: UMWP
REKLAMA
Skomentuj

Masz pomysł na koncert, artystyczne warsztaty lub spektakl? Możesz zyskać nawet 80 tys. zł dofinansowania.

Zarząd Województwa Pomorskiego ogłosił dwa konkursy grantowe dla organizacji pozarządowych, które mają pomysły na działania artystyczne. Dofinansowanie przeznaczone jest na przedsięwzięcia, które służą podtrzymaniu i rozpowszechnianiu tradycji regionu Pomorza. Mogą być to wydarzenia jubileuszowe, koncerty, spektakle, pokazy filmów, wystawy, konferencje czy różnorodne działania edukacyjne. Maksymalna kwota grantu wynosi 40 tys. zł lub 80 tys. zł, w zależności od wielkości projektu.

– Chcemy wesprzeć organizacje pozarządowe, które promują kulturę pomorską, artystów, twórców, a także język regionalny i zabytki – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. – Działania oddolne świetnie uzupełniają ofertę samorządowych instytucji kultury, integrują mieszkańców i odpowiadają na potrzeby Pomorzan. W poprzedniej edycji konkursu rozpatrzyliśmy 165 wniosków z całego województwa, a dofinansowanie otrzymało 76 projektów. Mam nadzieję, że artystom nie zabraknie pomysłów i przedstawią nam ciekawe propozycje działań – podkreśla Struk.

Działania powinny wzbogacać ofertę artystyczną i kulturalną Pomorza, ale także propagować kulturę mniejszości etnicznych czy integrację imigrantów. Szczególne miejsce w konkursie zajmują aktywności związane z obchodzonymi w 2020 roku Rokiem Jana Pawła II, Rokiem Romana Ingardena oraz Rokiem Leopolda Tyrmanda.

– Bardzo ważne jest to, by pamiętać o terminie złożenia dokumentów do 30 grudnia 2019 roku – mówi Małgorzata Szymańska z Departamentu Kultury UMWP. – W tym roku zmieniły się zasady przyznawania grantów, wzory ofert, umów i sprawozdań. Koniecznie trzeba wziąć to pod uwagę. W ocenie projektów większy nacisk kładziemy na merytoryczną zawartość ofert, a kwestie finansowe zostały nieco uproszczone – tłumaczy Szymańska.

W poprzedniej edycji konkursu Zarząd Województwa Pomorskiego postanowił wesprzeć 76 projektów, które zgłosiło 165 organizacji z całego województwa. Łączna kwota dofinansowania wyniosła 1,3 mln zł. Najwięcej propozycji wpłynęło z Trójmiasta, Słupska, Kościerzyny, Starogardu Gdańskiego i Tczewa.

Większość dofinansowanych projektów były to festiwale, przedsięwzięcia teatralne, publikacje, filmy i różnorodne działania związane z kulturą regionalną. Wśród nich były m.in. Międzynarodowe Spotkania z Kulturą Żydowską'2019 w Sopocie, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w katedrze w Pelplinie, Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych [email protected] w Gdyni oraz Międzynarodowy 18. Festiwal Animo w Kwidzynie.

(źródło: UMWP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone