Zamknij
REKLAMA

Wspólne kolędowanie z chórami w Wejherowie

19:44, 20.01.2020 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj

W minioną niedzielę w kościele pw. Stanisława Kostki w Wejherowie odbył się Koncert Kolęd, zorganizowany przez Wejherowskie Centrum Kultury. Przed publicznością wystąpiły dobrze znane lokalnej społeczności chóry.

Na koncercie kolęd i pastorałek zaprezentował się chór mieszany Laudate Dominum z parafii NMP Królowej Polski w Wejherowie pod dyrekcją Wiesława Tyszera, chór mieszany Lutnia z Luzina pod kierownictwem Tomasza Fopke, chór męski Harmonia z Wejherowa pod batutą Marcina Grzywacza i chór mieszany Cantores Veiherovienses z Wejherowa pod dyrekcja Tomasza Chyły. Licznie zebrana publiczność była zachwycona chóralnym śpiewem na cześć Nowonarodzonego Jezusa.

Natomiast już w najbliższą niedzielę 26 stycznia, podczas mszy świętej o godzinie 10:00 zaśpiewa chór Appassionato, który od siedmiu lat działa przy Gminnym Centrum Kultury w Gniewinie. Dyrygentem i współzałożycielem zespołu będzie Joanna Kurek.

Warto dodać, że chór Appassionato niejednokrotnie brał udział w konkursach i może poszczycić się sukcesami jak m.in. brązowym pasmem na Konkursie “Ars Liturgica” w Gnieźnie, srebrnym pasmem na Konkursie Kolęd i Pastorałek w Chełmnie i złotym pasmem na Turnieju Chórów w Chełmnie.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone