Zamknij
REKLAMA

60-lecie Parafialnej Orkiestry Dętej w Rumi

20:08, 28.01.2020 | źródło: UM Rumia
REKLAMA
Skomentuj

Orkiestra Dęta przy Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Rumi świętowała 60-lecie działalności artystycznej. Z tej okazji w kościele odbył się koncert jubileuszowy pod dyrekcją Tadeusza Gruczy, który kieruje zespołem od 1976 roku. Wśród widzów nie zabrakło przedstawicieli władz miasta i powiatu.

– Wspólnie z przewodniczącym rady miejskiej, Arielem Sinickim, mieliśmy przyjemność uczestniczyć w 60-leciu orkiestry. Był to koncert na naprawdę wysokim poziomie – przyznaje wiceburmistrz Piotr Wittbrodt. – Wszystkim członkom orkiestry bardzo dziękuję za obecność w życiu kulturalnym miasta i życzę dalszych sukcesów oraz satysfakcji płynącej ze wspólnego muzykowania – dodaje.

Muzycy poświęcają wiele czasu i wysiłku, aby kultywować tradycję parafialnej orkiestry. Występują przede wszystkim na uroczystościach religijnych, festynach, festiwalach i pielgrzymkach, gdzie przyjmowani są z entuzjazmem.

Orkiestra może się również pochwalić pewnymi osiągnięciami. W 2014 roku zespół został nagrodzony medalem „Za zasługi dla powiatu wejherowskiego” za promocję regionu i wieloletnie krzewienie kultury muzycznej wśród społeczności regionu.

(źródło: UM Rumia)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone