Zamknij
REKLAMA

Najlepsze chóry z Małego Trójmiasta Kaszubskiego wybrane

14:14, 31.01.2020 | A.W
REKLAMA
Skomentuj

Za nami V Konkurs Chóralny Małego Trójmiasta Kaszubskiego. Na deskach Wejherowskiego Centrum Kultury wystąpiło dziesięć chórów i zespołów, które prezentowały kolędy, pastorałki i utwory o tematyce bożonarodzeniowej. W kategorii dziecięcej najlepszy okazał się Chór Szkoły Podstawowej nr 9 w Wejherowie, natomiast wśród dorosłych zwyciężył Miejski Chór Kameralny w Redzie.

Finałowe zmagania odbywały się w czwartkowy wieczór. W muzyczne szranki stanęły: Schola Karola z Parafii św. Karola Boromeusza w Wejherowie (dyrygent Piotr Leszczyński), Chór Szkoły Podstawowej nr 2 w Redzie (dyrygent Barbara Tańska), Chór Szkoły Podstawowej nr 9 w Wejherowie (dyrygent Aleksandra Janus), Zespół Bambo ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi (dyrygent Anna Bronowicka), Chór ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Redzie (dyrygent Barbara Tańska), Miejski Chór Kameralny w Redzie (dyrygent Piotr Klemenski), Zespół Wokalny Muzaika z Rumi (dyrygent Marzena Graczyk), Wejherowski Chór Mieszany „Camerata Musicale” (dyrygent Aleksandra Janus), Chór „Pro Gloria Dei” z Nowego Dworu Wejherowskiego (dyrygent Tomasz Dawid Becker) oraz Chór Lira im. ks. Stanisława Ormińskiego (dyrygent Katarzyna Januszewska).

– Jako członek jury byłam pod wrażeniem zaangażowania chórów w przygotowania do występów. Osoby w każdym wieku udowadniały, że wiedzą i czują muzykę, która przecież łagodzi obyczaje i łączy pokolenia – mówi Lucyna Miotk, przewodnicząca Komisji Kultury w Rumi i członek jury. – Bardzo się cieszę, że mieszkańcy regionu chcą śpiewać i rozwijać swoje talenty. Pierwszy raz miałam zaszczyt oceniać występy będąc w jury, ale od pozostałych członków komisji wciąż słyszałam, że impreza z roku na rok jest na coraz wyższym poziomie – dodaje.

Wszystkie utwory były wykonane w języku polskim lub kaszubskim, a capella bądź z akompaniamentem fortepianu lub pojedynczego instrumentu. Zadaniem jury – składającego się z przedstawicieli Rumi, Redy i Wejherowa – było wybranie zwycięzców w obu kategoriach, wśród dzieci i dorosłych. Zwycięzcy kategorii dziecięcej otrzymali 2 tysiące złotych, a najlepsi wśród chórów dorosłych 2,5 tysiąca złotych.

– No i stało się, mamy to! Ciężka praca zaprocentowała. Jesteśmy szczęśliwi i trochę zaskoczeni. Dziękujemy wszystkim przyjaciołom i fanom chóru za duchowe wsparcie. Dziękujemy też dyrygentowi, głównemu winowajcy tego sukcesu – czytamy na facebookowym profilu Miejskiego Chóru Kameralnego z Redy.

Radości nie kryła także Aleksandra Janus – dyrygentka Chóru Szkoły Podstawowej nr 9 w Wejherowie, który zwyciężył w kategorii dziecięcej. Warto podkreślić, że to nie pierwszy sukces wejherowianki, która jest najczęściej nagradzanym muzykiem na przestrzeni wszystkich edycji konkursu. Do tej pory wraz z podopiecznymi czterokrotnie sięgała po nagrodę główną.

(A.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (10)

wojwoj

8 0

Biedne co niektóre osoby z tego chóru, chyba nie wiedzą, że ta ich koleżanka Pani Z po prawej to niezłe ziółko. Za wyłudzanie pieniędzy z UM, fałszowanie dokumentów powinna raczej śpiewać w chórze więziennym, a już gdzie powinna trafić za krzywdę jaką robi synowi i wnuczce to nawet nie wspomnę. 15:18, 31.01.2020

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

VvckVvck

4 0

O to ta druhna co w latach 90 uwiodła swojego harcerza i miala z nim dziecko , a teraz chyba wszyscy razem tam wychowują zuchy. Patologia ? 15:33, 31.01.2020


kriskris

0 3

Jesteś żałosny mały człowieczku.Nie masz gdzie się wygadać to idź do kibla tam g...no cię wysłucha. 18:15, 01.02.2020


xxxx

4 0

Kris brzmisz jak syndrom sztokholmski ?. Uderz w stół a molestowane nożyce same się odezwą. 19:51, 01.02.2020


PaulinaPaulina

0 4

Patologią jest pisanie tego typu komentarzy....aż żal tych komentujących frustratów?? 14:33, 01.02.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

LabuLabu

2 1

Mama mi mowi ze pani Andzia to w grobie sie przewraca widzac co jej corka wyprawia. Mysle Paulino ze ludzie wiedzac co ta kobieta wyprawia to raczej krew sie w nich gotuje i chca prawde napisac. Nie wszyscy chca milczec widzac taka oblude i niesprawiedliwosc. Takie rzeczy to sie nadaja do Jaworowicz i do kasty. 19:32, 01.02.2020


ckck

3 0

Chór Szkoły Podstawowej nr 9 w Wejherowie Brawo!!! Najlepszy! 23:42, 01.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AugustusAugustus

0 1

Following this trip, she joined the Pillai Lab with the University of Calgary where she completed field work studying malaria diagnostics.
mortgage broker coquitlam 53%: Among recent buyers who bought their house from 2014 to 2017, the proportion with 25%
or more equity of their homes.v 07:31, 02.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Niebo5Niebo5

4 0

kris raczej brzmi jak prawdziwa mowa "miłości" tej Z ? 11:03, 04.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

brombabromba

0 0

Nie wiedziałam, że w Redzie mamy chór... gratulacje! 17:15, 20.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone