Zamknij
REKLAMA

Ferie aktywnie i na sportowo

13:41, 03.02.2020 | U.M.
REKLAMA
Skomentuj

Dobiegły końca ferie zimowe. Brak śniegu nie przeszkodził  uczniom w aktywnym wypoczynku. Redzkie placówki zadbały o to, aby podczas zimowej przerwy od zajęć szkolnych nikt się nie nudził.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Redzie przygotował dla mieszkańców różne sportowe atrakcje. Podczas sportowych dni w miejskich szkołach dzieci uczestniczyły w wyścigach, torach przeszkód oraz różnych grach zespołowych. Wszyscy chętni mogli na zajęciach z doświadczonym trenerem poprawić swoje umiejętności w tenisie ziemnym. Młodzi adepci sportu mogli również spróbować swoich sił podczas treningów z elementami judo, w tenisie stołowym, lekkoatletyce oraz zajęciach fitness.

W zorganizowanym turnieju piłki nożnej dla dzieci ze szkół podstawowych wzięli udział zarówno chłopcy jak i dziewczęta. Na zakończenie wszystkim zawodnikom wręczono przygotowane przez MOSiR Reda pamiątkowe medale oraz nagrody rzeczowe. Z oferty sportowych ferii skorzystały dziesiątki młodych ludzi.
Przez całe ferie trwały również zajęcia artystyczne w Fabryce Kultury.

W pierwszym tygodniu dzieci poznały przygody Alicji w Krainie Czarów, a następnie stworzyły własne, zdobione książki, magnesy oraz fantazyjne filiżanki, a wszystko w klimacie bajki. W następnym tygodniu, pod okiem pracowników Fabryki Kultury dzieci wykonywały figurki z gliny oraz magnesy na lodówkę, idealne na prezent z okazji Dni Babci i Dziadka.

-Podczas Magicznych Ferii z Fabryką Kultury odbyły się  również zajęcia ruchowe oraz zabawy z chustą animacyjną, dzięki którym można było aktywnie spędzić czas wolny. Na koniec tygodnia grupa stworzyła swoje pacynki, by pobawić się w teatr improwizowany i pantomimę. Dzieci były bardzo zadowolone.  Cieszy nas tak duże zainteresowanie uczestników zajęć, liczymy na niesłabnącą frekwencję w przyszłym roku – mówi Tomasz Wiśniewski, dyrektor Fabryki Kultury.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone