Zamknij
REKLAMA

Redzianie dumni z Miejskiego Chóru Kameralnego

19:44, 09.02.2020 | U.M.
REKLAMA
Skomentuj

Miejski Chór Kameralny z Redy został zwycięzcą V Przeglądu Chórów Małego Trójmiasta Kaszubskiego w kategorii dorosłych. Konkurs odbył się w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie. W nagrodę dyrygent i chórzyści otrzymali z rąk włodarzy czek o wartości 2500 zł.

-Założeniem festiwalu jest integracja Małego Trójmiasta Kaszubskiego, wzajemna prezentacja swojej twórczości i wymiana doświadczeń – mówi Łukasz Kamiński, zastępca burmistrza Redy. - O popularności wydarzenia świadczy co roku pełna sala filharmonii.

Udział w przeglądzie wzięły chóry z Małego Trójmiasta Kaszubskiego z Rumi, Redy, Wejherowa, a także z terenu powiatu wejherowskiego. Łącznie wykonano 20 kolęd i pastorałek, które przypomniały wspaniałą, świąteczną atmosferę i podbiły serca widowni. Ocenie jury zostało poddanych 10 zakwalifikowanych wcześniej chórów, a każdy z finalistów otrzymał nagrodę w wysokości 500 zł.

Jury ostatecznie wybrało dwóch zwycięzców, podkreślając ich profesjonalizm i wysoką jakość wykonanych utworów  W kategorii dziecięcych zespołów chóralnych zwyciężył Chór Szkoły Podstawowej nr 9 w Wejherowie pod kierunkiem Aleksandry Janus, zaś w kategorii chórów dorosłych zwyciężył Miejski Chór Kameralny z Redy.

–Jestem bardzo zadowolony z naszego występu, zaprocentowała ciężka praca zespołu - podsumował Piotr Klemenski, dyrygent Miejskiego Chóru Kameralnego z Redy. - Podczas festiwalu zaprezentowano mnóstwo kolęd w szerokim i różnorodnym opracowaniu, ludowym i rozrywkowym. Zaczerpnęliśmy inspirację na przyszłość.

Redzki zwycięzca to chór mieszany, założony w październiku 2018 roku z inicjatywy Chóru Consonans, Urzędu Miasta Redy oraz Fabryki Kultury, pod patronatem Fundacji Żyjmy w Harmonii.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

kriskris

0 0

Jako Miejski Chór Kameralny z Redy jesteśmy troszkę rozczarowani okrojonym zdjęciem naszego chóru.Z całości zostało wykadrowana 1/3 składu .Podobnie w wydaniu papierowym.Jako laureaci powinniśmy być zaprezentowani w pełnym składzie, wzorem chóru dziecięcego kierowanego przez panią Janus.Wiele osób,których nie ma na zdjęciu jest zawiedzionych . 20:43, 10.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone