Zamknij
REKLAMA

Dzieci odkrywały tajemnicze roboty

11:37, 29.02.2020 | U.M.
REKLAMA
Skomentuj

Czwartek upłynął uczniom klasy pierwszej Prywatnej Szkoły im. Tony Halika w Redzie na programowaniu robotów w Miejskiej Bibliotece Publicznej.
Zajęcia dla najmłodszych były prowadzone w sposób atrakcyjny czyli poprzez zabawę.

Forma zajęć nie była przypadkowa, bowiem dziecko działające w ruchu angażuje obie półkule mózgowe, dzięki czemu zapamiętuje, kojarzy i lepiej radzi sobie ze znalezieniem właściwego rozwiązania zadania. Grupa szkolna pracowała na dużej macie, wzorowanej na macie edukacyjnej Mistrzów Kodowania z wykorzystaniem sympatycznych robotów.

-Nauka przez zabawę jest najlepszym sposobem na zarażenie młodych ludzi czymś, co brzmi tajemniczo i profesjonalnie - mówi Bożena Natzke, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej. - Dzięki temu dzieci chętnie rozwiązywały zadania i zdobyły umiejętności podstawowego programowania, a przy tym świetnie się bawiły. Kodowanie dla nich to zabawa, której korzyści trudno policzyć.

Jak podkreśla dyrektor biblioteki, nauka programowania już od najmłodszych lat ćwiczy koncentrację oraz wspomaga kształcenie takich umiejętności, jak orientacja przestrzenna i współpraca w grupie. Uczy logicznego myślenia, przewidywania, wnioskowania i dostrzegania zależności. Co ciekawe i udowodnione naukowo, dzięki nauce programowania dzieci wykształcają umiejętność szybkiego uczenia się, zarówno czytania jaki i pisania.

Doświadczenie własnej skuteczności i sukcesu w rozwiązywaniu zadania jest dla dziecka dobrym doświadczeniem, które może wykorzystać w przyszłości. Zajęcia zorganizowane przez redzką bibliotekę były bezpłatne, a poprowadziła je pracownica Mediateki Aneta Piotrowska.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone