Zamknij
REKLAMA

Teatr Gdynia Główna rusza z premierą

07:00, 12.06.2020 | D.D.
Skomentuj M.Chojnowska
REKLAMA

Teatr Gdynia Główna wznawia premierę „ i … JAKOŚ TO BĘDZIE” wg Pana Tadeusza Adama Mickiewicza i w reżyserii Idy Bocian. Spektakl miał odbyć się 3-4 kwietnia, ale niestety został odwołany z powodu epidemii. Nową premierę zaprezentuje się 19 oraz 20 czerwca o godz. 19:00 w Teatrze Gdynia Główna. W obsadzie zobaczymy Martę Jaszewską oraz Jakuba Kornackiego. Spektakl zostanie zaprezentowany dla mniejszej ilości widzów oraz zgodnie z obecnie panującymi zasadami dotyczącymi epidemii.

Telimena chce zdobyć męża, Tadeusz pragnie Zosi, ale nie potrafi odrzucić amorów doświadczonej kobiety, Gerwazy myśli tylko o zemście, a Księdza Robaka dręczy ciężar wielkiej tajemnicy. W spektaklu „i… jakoś to będzie!” Idy Bocian, który jest interpretacją epopei narodowej Mickiewicza, każdy z bohaterów dostanie możliwość ukazania swoich pragnień i tęsknot i jednocześnie obnaży swoje grzechy, błędy i przywary. Czy znajdą szansę na rozgrzeszenie?

Esencjonalny i rozpisany na dwoje aktorów spektakl Teatru Gdynia Główna odważnie bawi się konwencjami i wypełnia scenę inteligentnym humorem oryginału, jednocześnie szanując piękny język epopei i szkicując najważniejsze elementy jej fabuły. W tej intrygującej mozaice można znaleźć i wyjątkowo dobrze rozszyfrowany kod polskości i niepokojąco celną diagnozę współczesności.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA