Zamknij
REKLAMA

Festiwal ArteFonie premierowo w Wejherowie

11:57, 27.08.2021 | M.F
Skomentuj fot.FB Art'n'Voices
REKLAMA

ArteFonie jest nowym festiwalem na muzycznej mapie Pomorza i odbywać się będzie od 3 do 5 września. Pomysłodawcą jest oktet wokalny o nazwie Art’n’Voices, który zdobył uznanie w Polsce jak i za granicą, laureat Nagrody Akademii Fonograficznej Fryderyk 2021 w kategorii Album Roku- Muzyka Współczesna.

Okazją z jakiej powstał Festiwal jest 10-lecie działalności Art’n’Voices. Festiwal ArtFonie łączy w sobie różne gatunki kultury wysokiej i prezentujący dokonania artystów młodego pokolenia, na którym będzie można usłyszeć zarówno muzykę kameralną, chóralną, organową, improwizacyjną jak i folkową czy jazzową.

Pierwszy weekend września będzie tym, w którym odbędą się wszystkie wydarzenia, na które składają się trzy różne koncerty. Rozpoczęcie zaplanowano na 3 września o godzinie 20 w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko- Pomorskiej. Festiwal otwierać będzie koncert jazzowy związany z projektem „Cassubia” Jakuba Klemensiewicza i Dominika Kisiela, który powstał dzięki inspiracji pieśniami ludowego artysty z Jastarni- Mariana Selina.

Sobotni wieczór 4 września wypełni muzyka kameralna i organowa w przestrzeni Kościoła NMP Królowej Polski, gdzie o godzinie 19:30 wystąpią artyści Maria Perucka- skrzypce oraz Roman Perucki- ograny. Festiwal zakończy się 5 września o godzinie przewidywanej na 19:00, koncertem jubileuszowym „Art’n’Voices- 10 lat na scenie” w Kościele pw. Chrystusa Króla. Podczas tego wieczoru Zespół wykona wybrane przez siebie utwory, współczesnych kompozytorów, które zostały nagrane na płycie „Midnight Stories”.

Ważnym wydarzeniem Festiwalu ArteFonie jest konkurs kompozytorski, którego laureat zostanie nagrodzony podczas koncertu jubileuszowego Art’n’Voices. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny. 

 

(M.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%