Zamknij
REKLAMA

Zwiedzali ciekawe miejsca gminy Łęczyce

10:32, 30.08.2021 | K.L
Skomentuj Fot. Katarzyna Dygaszewicz
REKLAMA

W sobotę 28 sierpnia członkowie oddziału ZKP pod egidą koła w Strzebielinie wybrali się na wycieczkę, zwiedzali teren gminy Łęczyce.

Program był bardzo bogaty, dzięki czemu udało się odwiedzić w ciągu jednego dnia następujące miejsca: Dworzec PKP w Strzebielinie, dworek w Paraszynie (w remoncie), GIK w Strzebielinie, kryptę Wejherów w Bożympolu Wielkim, ruiny pałacu w Bożympolu Małym, Pałac w Godętowie , kościół i lapidarium w Rozłazinie, kościół i cmentarz ofiar Marszu Śmierci w Nawczu, kościół i lapidarium w Dzięcielcu, kościół w Brzeźnie Lęborskim, gdzie na uczestników czekał proboszcz - Kaszeba ks. Mariusz Szyca. Po smacznym obiedzie, który zjedli w Pałacu pod Czerwonym Bukiem u Stanickich, w drodze powrotnej odwiedzili jeszcze cmentarze poewangelicke w Pużycach i Chrzanowie.

Wycieczka została zorganizowana w ramach grantu z Gminy Łęczyce.

Była to kolejna udana wycieczka zorganizowana przez nas oddział, tym razem ukazująca ciekawe miejsca gminy Łęczyce. Dzięki uczestnikom dowiedzieliśmy się wielu nowych informacji o atrakcjach tej gminy, tak bliskiej Wejherowa a jednak wciąż nie do końca odkrytej. (ZKP Wejherowo)

Źródło: Zrzeszenie-Kaszubsko-Pomorskie-Oddział-w-Wejherowie/fb, fot. Katarzyna Dygaszewicz

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%