Zamknij
REKLAMA

Wystawa prac Gosi Kotłowskiej

11:37, 10.01.2022 | .
Skomentuj Fot. GOK Luzino
REKLAMA

W najbliższy piątek, 14 stycznia, w Gminnym Ośrodku Kultury w Luzinie, zostanie otwarta wystawa grafik artystki z Luzina, Gosi Kotłowskiej. Wystawa nosi tytuł "Cztery Pory Roku", a prace do niej były inspirowane codziennie oglądanymi widokami w drodze artystki do domu.

Gminny Ośrodek Kultury w Luzinie 14 stycznia inauguruje wystawę prac luzinianki Gosi Kotłowskiej. Będą to grafiki artystki, powstałe na przestrzeni 2 lat, a przedstawiające gminę, w której zamieszkuje i jej dom rodzinny.

Oto co mówi o ekspozycji sama artystka:

Inspiracją do stworzenia rysunków prezentowanych na wystawie były widoki, które codziennie towarzyszą mi podczas drogi do domu. Początkowym zamiarem było ukazanie jednego widoku, który zmienia się wraz z porami roku, lecz z czasem pomysł ewoluował o wykorzystanie kolejnych perspektyw. Wiodącym tematem moich prac jest gmina Luzino, mój dom. Przestrzeń wsi potraktowałam jako inspirację do kreatywnego interpretowania. Konfrontuje w nich widoki współczesnego Luzina i tego, które pamiętam z lat dziecinnych.

Wystawa „Cztery Pory Roku” przedstawia prace wykonane w technice ołówka i kredki. Powstawały przez ok. 2 lata, dzięki czemu mogłam uważniej zaobserwować zmiany jakie zachodziły w otoczeniu i przyrodzie.

Małgorzata Kotłowska jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, wydział rzeźby. Oprócz tej dyscypliny sztuki zajmuje się także malarstwem i rysunkiem. Jest zdobywczynią pierwszej nagrody na Triennale Sztuki Pomorskiej w 2016 roku. Jej praca dyplomowa pt. „Przemijanie" znalazła się wśród finałowych rzeźb Art Noble, Festiwalu Sztuki „Miasto Gwiazd" w Żyrardowie. Obecnie zawodowo związana jest z Młodzieżowym Domem Kultury w Gdyni.

O artystce wypowiada się prof. Stanisław Radwański w następujący sposób:

Pomimo szerokiego spektrum inspiracji artystyczna aktywność Małgorzaty Kotłowskiej pozostaje spójną propozycją plastyczną. W jej pracach można dostrzec prymat sugestywnie wydobytej atmosfery ponad detalem. Dążenie do syntezy nadaje pracom Małgorzaty Kotłowskiej wymiar uniwersalny. Istotny staje się sam proces powstawania realizacji, podyktowany rytmem ulotnych emocji.

Zapraszamy do obejrzenia prac Gosi!

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%