Zamknij
REKLAMA

Troje artystów, jedno wydarzenie. Wystawa „Kaszubskie pejzaże” i koncert

15:24, 14.01.2022 | .
Skomentuj fot. bmelzer.wordpress.com
REKLAMA

Swoje dzieła w Miejskim Domu Kultury w Rumi zaprezentuje Bronisław Melzer, ukazujące piękne momenty z nadmorskich miejscowości. Zwieńczeniem będzie koncert duetu w operetkowych brzmieniach, Magdaleny Chmieleckiej i Pawła A. Nowaka.

Kilka słów o artyście:

Bronisław Melzer swój talent rozwijał już od najmłodszych lat pod okiem Wiktorii Lewickiej. Pod koniec lat 70-tych umiejętności doskonalił w sekcji plastycznej w Morskim Domu Kultury w Gdańsku. Jego prace zostały zauważone przez plastyków Wojewódzkiego Ośrodka Kultury. Od tamtej pory brał udział w licznych plenerach malarskich (m.in. w Łebie, Starogardzie Gdańskim, Helu oraz w Orlu i na Żuławach).Pierwsze kroki stawiał w technice akwarelowej, natomiast z biegiem lat jego obrazy były coraz częściej i odważniej malowane olejem. Eksperymentując w tej technice inspirował się malarstwem impresjonistów. W jego twórczości można dostrzec, iż główną zasadą, jaką kieruje się tworząc swoje dzieła, jest uchwycenie momentu, sensualnej chwili podkreślonej światłem i barwą. Prace składające się na wystawę pt. „Okolice” powstawały przez ostatnie dwa lata. Bronisław Melzer przedstawia na nich piękno Kaszub. Artysta od 5 lat jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków.

Koncert zagrają:

Magdalena Chmielecka - absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Laureatka wielu międzynarodowych konkursów wokalnych. Współpracuje m.in. z Operą Bałtycką w Gdańsku.

Paweł A. Nowak - akordeonista, bandoneonista, pedagog, kompozytor, aranżer, animator kultury i kolekcjoner akordeonów. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Laureat kilkunastu nagród na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach akordeonowych. Pomysłodawca i współtwórca jedynego w Polsce Muzeum Akordeonu w Kościerzynie, właściciel liczącej ponad 300 sztuk kolekcji akordeonów. Organizator Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie na Kaszubach, który odbywa się od 2003 roku.

Wystawa pt. „Kaszubskie pejzaże” to zbiór prac ukazujących piękno nadmorskich miejscowości, m.in. Pucka, Dębek czy Mechelinek. Wernisaż uświetni koncert duetu Magdalena Chmielecka i Paweł A. Nowak, w których wykonaniu usłyszymy utwory operetkowe oraz XX-lecia międzywojennego.

Wydarzenie odbędzie się w czwartek, 20 stycznia, o godzinie 18:00 w Miejskim Domu Kultury w Rumi. Więcej informacji pojawi się na stronie domkulturyrumia.pl. 

Źródło: MDK Rumia

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%