Zamknij
REKLAMA

Konkurs kompozytorski na piosenkę o Wejherowie

07:00, 04.03.2022 | KL
Skomentuj Fot. pixabay.com
REKLAMA

Rozpoczęła się III edycja Ogólnopolskiego Konkursu Kompozytorskiego na piosenkę o Wejherowie. Organizatorzy konkursu, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie, zapraszają kompozytorów do stworzenia muzyki do nagrodzonych w ubiegłorocznym pierwszym etapie konkursu, tekstów.

Po raz trzeci Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie są organizatorami Ogólnopolskiego Konkursu Kompozytorskiego na piosenkę o Wejherowie. Konkurs jest podzielony na dwa etapy. W pierwszym, któremu patronuje Prezydenta Miasta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta, nagradzane są teksty. Ta część III edycji odbyła się w ubiegłym roku i wyłoniła teksty do piosenki. Przed nami etap drugi, pod patronatem Starosty Powiatu Wejherowskiego Gabrieli Lisius, na muzykę do wybranego, jednego z nagrodzonych tekstów.

W konkursie oceniane będą kompozycje przeznaczone na głos z akompaniamentem do tekstów piosenek o Wejherowie. Pod uwagę będą brane wyłącznie oryginalne utwory, które nigdy wcześniej nie były prezentowane, wykonywane publicznie, ani nagradzane w innych konkursach. Co ważne, kompozytor może zgłosić tylko jeden utwór. Termin nadsyłania prac upływa 30 sierpnia 2022 roku.

Przypomnijmy, w I etapie wyłoniono cztery teksty, cztery laureatki. Pierwsze miejsce zdobyła pani Joanna Makarczyk z Wołomina, drugie miejsce przyznano pani Małgorzacie Borzeszkowskiej z Wejherowa, a trzecie miejsce ex aequo otrzymały panie – Monika Kubisiak z Wejherowa oraz Monika Górny z Przyborowic Dolnych. Wręczenie nagród odbyło się w trakcie obchodów 75-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Aleksandra Majkowskiego w Wejherowie. W skład komisji konkursowej wchodzili: Ewelina Magdziarczyk-Plebanek, Tomasz Fopke i Michał Jeliński. Wówczas to, Tomasz Fopke dyrektor Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej i pomysłodawca konkursu, powiedział:

Wejherowo ma szansę stać się najbardziej opiewanym miastem w Polsce, bo już piąty rok z rzędu organizuje konkurs na piosenkę o swoim mieście.

Regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa dostępne są TUTAJ.

 

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%