Zamknij
REKLAMA

Benefis Kazimierza Wójcika

12:15, 23.03.2022 | KL
Skomentuj
REKLAMA

W piątek 18 marca, w auli Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie, odbył się benefis z okazji 80. urodzin Kazimierza Wójcika. Z tej okazji organizator, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wejherowie, przygotował monodram w wykonaniu jubilata, zatytułowany „Amatorskie przygody z teatrem starszego pana”, scenariusz i reżyseria Wanda Kantecka i Kazimierz Wójcik.

Kazimierz Wójcik jest Małopolaninem, jednak od ponad 20 lat mieszka w Wejherowie. Z zamiłowania zajmuje się amatorską grą aktorską od prawie dekady. Występował na wielu scenach, w tym na deskach Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku. Brał także udział w filmach, m. in. u Konrada Kosycarza oraz w filmie „Piaśnica”, w reżyserii Mariusza Sławińskiego, zrealizowanym przez Muzeum Piaśnickie w Wejherowie. Jest czynnym działaczem Stowarzyszenia Wejherowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, aktywnie uczestniczy w życiu społecznym i kulturalnym naszego miasta.

Przygotowanie monodramu zajęło wiele miesięcy, angażując przy tym wiele osób. Ze względu na dużą skalę wydarzenia i dzięki uprzejmości dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie, Katarzyny Bojke, próby jak i sam benefis, odbyły się w auli liceum.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się wicestarosta Jacek Thiel oraz zastępca prezydenta Wejherowa Arkadiusz Kraszkiewicz, którzy podziękowali jubilatowi za lata współpracy i docenili jego zaangażowanie oraz wkład w życie społeczności lokalnej. Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wejherowie Barbara Gusman wręczyła Kazimierzowi Wójcikowi pamiątkową statuetkę. Nie zabrakło też wystąpień licznie przybyłych słuchaczy SWUTW, przyjaciół oraz rodziny jubilata.

Podczas zorganizowanego benefisu przeprowadzono dwie zbiórki: na rzecz Hospicjum Św. Judy Tadeusza w Wejherowie, a także na rzecz uchodźców z Ukrainy.

Źródło: pbpw.pl

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%